Statuss:
Noslēdzies
europe-for-citizens_0.png

Piemērojams 2. virziens, 2.2 Pasākums „Pilsētu tīkli”

569330-CITIZ-1-2015-2-ES-CITIZ-NT

EPICURO “Eiropas inovatīvu pilsētu partnerība pilsētvides noturības perspektīvā”

Saistībā ar šo projektu laika periodā no 04/04/2016 līdz 03/04/2018 tika īstenoti 6 starptautiski pasākumi

 

1. pasākums: Publiska starptautiska konference – Atklāšanas sanāksme

Dalība: Pirmais pasākums ļāva pulcēt 101 ES iedzīvotāju, 23 starptautiski dalībnieki: 

  • 2 dalībnieki no Mancomunidad Integ. Sierra de San Pedro (Spānija); 
  • 3 dalībnieki no Vičencas pašvaldības (Itālija); 
  • 2 dalībnieki no Valkas pašvaldības (Latvija); 
  • 2 dalībnieki no Niepolomices pašvaldības (Polija); 
  • 3 dalībnieki no Alba Iulia pašvaldības (Rumānija); 
  • 3 dalībnieki no Potenzas provinces (Itālija); 
  • 2 dalībnieki no Svilengrad pilsētas (Bulgārija); 
  • 2 dalībnieki no Valgas pilsētas (Igaunija);
  • 1 dalībnieks no Bonnas pilsētas (Vācija);
  • 3 dalībnieki no Skopjes pilsētas (Maķedonija).  

Vieta/datums: Pasākums notika Viroviticā, Horvātijā no 16/05/2016 līdz 18/05/2016  

Īss apraksts:  

16/05/2016 bija veltīts partneru organizāciju pārstāvju atbraukšanai uz Viroviticu (Virovitica- podravina pašvaldību - VPC). Sagaidīšanas vakariņas tika noorganizētas un tā bija iespēja visiem dalībniekiem iepazīties. Pasākuma laikā pārstāvji no VPC atkārtoti iepazīstināja dalībniekus ar darba plānu nākamajām divām vizītes dienām.

17/05/2016 bija veltīts Publiskai starptautiskai konferencei, kas notika Poduzetnički inkubatora Virovitičkopodravske županije konferenču zālē un sākās 10:00. Konferences laikā dalībnieki tika informēti par projektu EPICURO, galvenajiem mērķiem, partneriem un plānotajām aktivitātēm. Konferences laikā tika atspoguļotas arī prezentācijas par jautājumiem, kas saistīti ar klimata pārmaiņām, cilvēku ietekmi uz dabu un dažādām aktivitātēm, lai mazinātu negatīvo ietekmi uz dabu, un pielāgošanās darbībām pilsētvides kontekstā.  

Pēc publiskās starptautiskās konferences partneru pārstāvji piedalījās Viroviticas pilsētas apskates ekskursijā. Ekskursijas laikā ar profesionāla gida palīdzību tika apskatītas pilsētas interesantākās vietas un iepazīstināts ar pilsētas veidošanās vēstures faktiem. 

Vakarā, kā plānots, notika projekta partneru prezentācijas. Tā bija iespēja visiem partneru organizāciju pārstāvjiem prezentēt savu pilsētu / pašvaldību un pastāstīt savu labāko pieredzi saistībā ar pielāgošanās klimata pārmaiņām politiku.  

18/05/2016 bija veltīts projekta partneru sanāksmei, kuras laikā projekta vadošā partnera pārstāvji pārējiem projekta partneriem detalizēti prezentēja plānotās projekta aktivitātes. Sanāksmes laika tika veikts Skype komferences zvans ar projekta atbildīgo komunikācijas speciālistu, kurš paskaidroja projekta partneriem projekta rezultātu izplatīšanas plānu. Papildus sanāksmes laikā projekta laika grafika gala versija tika sastādīta.  

Galvenie pieņemtie lēmumi – radītie rezultāti:

Projekts EPICURO tika prezentēts sabiedrībai;

Labās pieredzes un zināšanu apmaiņas sesija starp starptautiskajiem projekta partneriem par jautājumiem, kas saistīti ar noturības (resilienece) un pielāgošanos klimata pārmaiņām vietējā līmenī tika veikta. Tas deva iespēju apmainīties ar pieredzi / zināšanās starp 10 dažādām ES valstīm. 

Projekta ieviešana tika apspriesta, projekta laika grafiks tika sastādīts.

Viroviticas pilsētas mācību vizīte

 

. pasākums: Starptautiska tehniska tikšanās I

 Dalība: Pasākums ļāva pulcēt 51 iedzīvotāju, no kuriem 29 dalībnieki no Niepolomices pašvaldības un 22 starptautiski dalībnieki:

  • 2 dalībnieki no Virovitica-podravina pašvaldības (Horvātija)
  • 2 dalībnieki no Valgas pilsētas (Igaunija)
  • 3 dalībnieki no Valkas pašvaldības (Latvija)
  • 2 dalībnieki no Mancomunidad Integ. Sierra de San Pedro (Spānija)
  • 2 dalībnieki no Skopjes pilsētas (Maķedonija)
  • 1 dalībnieks no Potenzas provinces (Itālija)
  • 3 dalībnieki no Vičencas pašvaldības (Itālija)
  • 3 dalībnieki no Svilengrad pilsētas (Bulgārija)
  • 2 dalībnieki no Bonnas pilsētas (Vācija)
  • 2 dalībnieki no Alba Iulia pašvaldības (Rumānija)

Vieta/datums: Pasākums notika Niepolomicē, Polijā no 26/09/2016 līdz 28/09/2016  

Īss apraksts:  

26/09/2016 bija veltīts pirmajai tīklošanās sesijai starp starptautiskajiem pārstāvjiem, kuras ietvaros tika apspriesti divu nākamo dienu organizatoriskie jautājumi.

27/09/2016 bija veltīts, lai izceltu noturības (resilience) terminu pilsētu un kopienu kontekstā, lai projekta partneri prezentētu iedzīvotāju iesaistes kanālus un metodes un lai apmeklētu NVO Inspiro vadīto sabiedrisko ēku – pozitīvs piemērs kā inovatīvā veidā notiek sadarbība starp vietējo pašpārvaldi un iedzīvotājiem, lai organizētu sabiedrisko dzīvi pašvaldībā. 

28/09/2016 bija veltīts, lai plānotu vietējās iedzīvotāju iesaistes aktivitātes, kas norisināsies no 2016.gada septembra līdz 2017.gada augustam (vietējās aktivitātes, 1.daļa), lai izstrādātu starptautiskas vadlīnijas un kopēju stratēģiju “atslēgas cilvēku” izvēlei un iesaistei, lai apkopotu sanāksmē apspriesto un plānotu nākamās aktivitātes un termiņus un lai prezentētu projekta mājas lapu. Apmācību vizīte Niepolomices pilsētā ar fokusu uz vietām un institūcijām, kas saistītas ar iedzīvotāju iesaisti, t.sk., Sociālo aktivitāšu atklātā tipa laboratoriju (Social Activity Lab Open Space) – vieta, kur iedzīvotāji ar ideju var organizēt tikšanās, diskusijas, seminārus bez papildus maksas, un Jauno bibliotēku, kas tika izveidota un iekārtota pēc konsultācijām ar vietējiem iedzīvotājiem.  

Galvenie pieņemtie lēmumi – radītie rezultāti:

Katrs partneris sāk plānot vismaz vienu aktivitāti / pasākumu / darbību iesaistot vietējos iedzīvotājus. Laika grafiks šo pasākumu īstenošanai ir no 2016.gada septembra (realitātē oktobra) līdz 2017.gada augustam.  2017.gada pirmajā pusē partneriem ir jāizvēlas “atslēgas cilvēkus”, kuri piedalīsies 2 apmācībās, kas plānotas 2017.gada februārī un jūnijā. “Atslēgas cilvēki” būs partneru organizāciju palīgi, lai izplatītu noturības (resilience) un klimata pārmaiņu jautājumus starp iedzīvotājiem un lai organizētu iedzīvotāju iesaistes aktivitātes.

 

.  pasākums: Starptautisks apmācības seminārs I

Dalība: Pasākums ļāva pulcēt 52 iedzīvotāju, no kuriem 29 dalībnieki no Valkas pašvaldības 23 starptautiski dalībnieki:

  • 2 dalībnieki no Svilengrad pilsētas (Bulgārija)
  • 1 dalībnieks no Bonnas pilsētas (Vācija)
  • 2 dalībnieki no Niepolomices pašvaldības (Polija) 
  • 3 dalībnieki no Vičencas pašvaldības (Itālija)
  • 2 dalībnieki no Alba Iulia pašvaldības (Rumānija)
  • 2 dalībnieki no Skopjes pilsētas (Maķedonija)
  • 2 dalībnieki no Mancomunidad Integ. Sierra de San Pedro (Spānija) 
  • 2 dalībnieki no Potenzas provinces (Itālija)
  • 2 dalībnieki no Virovitica-podravina pašvaldības (Horvātija) 5 dalībnieki no Valgas pilsētas (Igaunija)  

Vieta/datums: Pasākums notika Valkā, Latvijā no 21/02/2017 līdz 23/02.2017.  

Īss apraksts:

21/02/2017 bija veltīts dalībnieku atbraukšanai, īsai Latvijas galvaspilsētas Rīgas apskatei un tīklošanās vakariņām Valkā. 

22/02/2017 bija veltīts oficiālai dalībnieku sagaidīšanai Valkas novada domē, EPICURO projekta prezentēšanai (stratēģija, mērķi, aktivitātes, gaidāmie rezultāti) iesaistītajiem “atslēgas cilvēkiem”, pirmā starptautiskā apmācību semināra mērķu prezentēšanai, noturības (resilience), klimata pārmaiņu un pielāgošanās klimata pārmaiņām terminu prezentēšanai, ES stratēģiju un politikas par klimata pārmaiņām prezentēšanai, labās pieredzes par pilsētvides noturības (resilience) procesu prezentēšanai, interaktīvai sesijai starp dalībniekiem un apmācību vizītei Valkas pilsētā.

23/02/2017 bija veltīts, lai apkopotu šī starptautiskā apmācību semināra rezultātus, lai izpildītu apmācībās gūto zināšanu pārbaudes testu un lai plānotu nākamās aktivitātes.  

Galvenie pieņemtie lēmumi – radītie rezultāti:  

52 “atslēgas cilvēki” apmācīti (no kuriem 23 starptautiskie) apmācībās #1 gūto zināšanu pārbaudes tests veikts 

10 “atslēgas cilvēku” grupas prezentētas

2 dienu tīklošanās sesijas starp 10 dažādām valstīm

 

. pasākums: Starptautisks apmācības seminārs II

Dalība: Pasākums ļāva pulcēt 60 iedzīvotājus, no kuriem bija 36 dalībnieki no Bonnas pašvaldības un 24 starptautiski dalībnieki:

  • 2 dalībnieki no Svilengrad pilsētas (Bulgārija)
  • 3 dalībnieki no Valkas pašvaldības (Latvija)
  • 3 dalībnieki no Niepolomices pašvaldības (Polija)
  • 4 dalībnieki no Vičencas pašvaldības (Itālija)
  • 2 dalībnieki no Alba Iulia pašvaldības (Rumānija)
  • 2 dalībnieki no Skopjes pilsētas (Maķedonija)
  • 3 dalībnieki no Mancomunidad Integ. Sierra de San Pedro (Spānija)
  • 2 dalībnieki no Potenzas provinces (Itālija)
  • 3 dalībnieki no Valgas pilsētas (Igaunija)

Horvātijas (Virovitica-podravina pašvaldības) pārstāvji piedalījās attālināti, prezentējot savas prezentācijas un komunicējot ar pārējiem dalībniekiem ar Skype starpniecību, tādējādi tiekot galā ar ceļošanas problēmām, kas traucēja viņiem piedalīties sanāksmē klātienē. 

Vieta/datums: Pasākums notika Bonnā, Vācijā no 12/06/2017 līdz 14/06/2017.

Īss apraksts:

Efektīvas iedzīvotāju iesaistes stratēģijas un komunikācijas metodes, veiksmīgie piemēri.  

Apmācību vadītāji, tādi kā Verena Schwarte (Bonnas pilsēta), Daniela Baum (NVO Germanwatch), Evgenia Mitroliou (ICLEI), Alessandro Attolico e Rosalia Smaldone (Potenzas province), stāstīja par iedzīvotāju iesaistes politikām, metodēm un tīklojumiem. 

Detalizētāk, Evgenia Mitroliou (ICLEI) prezentēja ieguvumus no globālā pilsētvides tīklojuma, Verena Schwarte (Bonnas pilsēta) pastāstīja par savu pieredzi projektā “Globālas ilgtspējīgas pašvaldības” saistībā ar sabiedrības iesaisti ilgtspējīgas pašvaldības stratēģijas izstrādes procesā; Alessandro Attolico e Rosalia Smaldone (Potenzas province) projekta partneriem prezentēja Making Cities Resilient kampaņu. Pasākuma trešās dienas laikā, Giovanna Brunelli (EPC srl, partneris projektā EPICURO DG ECHO) prezentēja EPICURO DG ECHO projekta stratēģiju un mērķus, lai veicinātu savstarpēju sadarbību starp ES pašvaldībām un projektiem.  

Galvenie pieņemtie lēmumi – radītie rezultāti:  60 cilvēki apmācīti, no kuriem vismaz 24 starptautiski dalībnieki.

Palielinātas vietējo “atslēgas cilvēku” zināšanas un spējas par informācijas nodošanu iedzīvotājiem par katastrofu risku un pielāgošanos klimata pārmaiņām un testētas dažādas iesaistes un komunikācijas metodes. Labās prakses piemēru apmaiņa starp ES valstīm. 

 

. pasākums: Starptautiska tehniska tikšanās II

Dalība: Pasākums ļāva pulcēt 51 iedzīvotāju, no kuriem 32 dalībnieki no Vičencas pašvaldības un 19 starptautiski dalībnieki:

  • 2 dalībnieki no Bonnas pilsētas (Vācija)
  • 3 dalībnieki no Niepolomices pašvaldības (Polija)
  • 3 dalībnieki no Mancomunidad Integ. Sierra de San Pedro (Spānija)
  • 2 dalībnieki no Alba Iulia pašvaldības (Rumānija)
  • 1 dalībnieks no Potenzas provinces (Itālija)
  • 3 dalībnieki no Virovitica-podravina pašvaldības (Horvātija)
  • 2 dalībnieki no Valgas pilsētas (Igaunija)
  • 3 dalībnieki no Valkas pašvaldības (Latvija)

Maķedonijas (Skopjes pilsētas) un Bulgārijas (Svilengrad pilsētas) pārstāvji  piedalījās attālināti, prezentējot savas prezentācijas un komunicējot ar pārējiem dalībniekiem ar Skype starpniecību, tādējādi tiekot galā ar ceļošanas problēmām, kas traucēja viņiem piedalīties sanāksmē klātienē.

Vieta/datums: Pasākums notika Vičencā, Itālijā no 20/11/2017 līdz 22/11/2017

Īss apraksts: 

20/11/2017 bija veltīts partneru vakariņām un līdz šim veikto aktivitāšu kopsavilkumam. 

21/11/2017 rīta sesija bija veltīta publiskai konferencei “Vietējās administrācijas un iedzīvotāju sadarbība vietējo klimata pārmaiņu stratēģiju izstrādē” ar Eiropas projektu konsultantu (EPC srl; Remigio Rancan – sertificētu ekspertu; Maurizio Minicuci, Filippo Magni – IUAV) līdzdalību. 

21/11/2017 pēcpusdienas sesija bija veltīta partneru vietējās administrācijas pārstāvju darba grupām, lai prezentētu vietējo iedzīvotāju iesaistes aktivitāšu vidus-termiņa rezultātus, lai analizētu kopīgi izstrādāto vietējo “atslēgas cilvēku” iesaistes stratēģiju, lai izstrādātu kopīgas EU Resilient Communities Network vadlīnijas (funkcionēšanas modeli, lomas un atbildības) un lai definētu Resilience menedžera uzdevumus.  22/11/2017 bija veltīts, lai izstrādātu Resilient Communities līgumu un diskutētu par būtiskākiem jautājumiem, kas jāiekļauj sadarbības līgumā, lai plānotu nākamās aktivitātes un noslēguma konferences norises gaitu. 

Galvenie pieņemtie lēmumi – radītie rezultāti: 

Kopīgi sagatavots uzmetums Resilience menedžera profilam ar svarīgākajām iezīmēm, kuras var viegli attiecināt uz visu projekta partneru vietējām vajadzībām. 

Novērtētas labākās iedzīvotāju iesaistes metodes, izvēlētas labākās metodes, vadoties pēc partneru pārstāvju īstenotajām vietējām aktivitātēm. 

 

6. pasākums: Publiska starptautiska konference – Noslēguma pasākums

Dalība: Pasākums ļāva pulcēt 103 iedzīvotājus, no kuriem 30 starptautiski dalībnieki:

  • 3 dalībnieki no Svilengrad pilsētas (Bulgārija)
  • 2 dalībnieki no Bonnas pilsētas (Vācija)
  • 4 dalībnieki no Niepolomices pašvaldības (Polija)
  • 3 dalībnieki no Vičencas pašvaldības (Itālija)
  • 3 dalībnieki no Alba Iulia pašvaldības (Rumānija)
  • 3 dalībnieki no Skopjes pilsētas (Maķedonija)
  • 3 dalībnieki no Potenzas provinces (Itālija)
  • 3 dalībnieki no Virovitica-podravina pašvaldības (Horvātija)
  • 3 dalībnieki no Valgas pilsētas (Igaunija) 3 dalībnieki no Valkas pašvaldības (Latvija)

Vieta/datums: pasākums notika Cáceres un Valencia de Alcántara, Spānijā no 12/03/2018 līdz 14/03/2018

Īss apraksts: 

12/03/2018 bija veltīts partneru dalībnieku atbraukšanai uz Cáceres. Iepazīšanās un tīklošanās vakariņas tika noorganizētas. 

13/03/2018 bija veltīts publiskai konferencei Cáceres pilsētā, kuras ietvaros vietējie iedzīvotāji un vietējo pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar projekta mērķi un galvenajiem rezultātiem. Vairāk nekā 10 runātāji (vietējo un reģionālo pārvaldes iestāžu pārstāvji, starptautiski eksperti un pētnieki) dalījās ar savu pieredzi par resilience un klimata pārmaiņu jautājumiem. “Slowfood” brokastis un pusdienas tika organizētas un pēcpusdienas sesijā European Resilient Communities Network līgums tika oficiāli parakstīts no visu partneru puses. Pēc gida vadītas ekskursijas pa Cáceres pilsētu, vakars beidzās ar kopīgām vakariņām.

14/03/2018 bija veltīts projekta partneru noslēguma sanāksmei Valencia de Alcántara pilsētā. Visi partneri prezentēja savas galvenās projekta aktivitātes un rezultātus, un savus organizācijas izvirzītos Resilience menedžerus.

Galvenie pieņemtie lēmumi – radītie rezultāti: 

11 partneri parakstīja European Resilient Communities Network līgumu.

Vietējo starptautiskā tīklojuma Resilience menedžeru prezentēšana

Sabiedrības informēšana un zināšanu paaugstināšana par EPICURO projektu un resilience koncepciju.