Ņemot vērā nozares potenciālu un nozares pārmaiņas ilgtermiņā, 18.-19. maijā Valmierā, Vidzemes Augstskolas telpās, klātienē norisināsies Koksnes tehnoloģiju hakatons, kurā dalībnieki ideācijas procesā izstrādās savus prototipus jauniem produktiem un risinājumiem.
“Meža nozare šobrīd atrodas pārmaiņu priekšā. Latvijas ilgtermiņa stratēģija saistās ar ekonomikas transformāciju, un koksnes tehnoloģijas sniedz ļoti plašas iespējas jaunu virzienu attīstībai. Hakatona formāts ir lieliska iespēja mūsu talantiem, uzņēmējiem, pētniekiem un studentiem radīt inovatīvus risinājumus ciešā sadarbībā ar industrijas ekspertiem, apvienojot dažādu jomu speciālistus un kokrūpniecības nozares profesionāļus,” akcentē hakatona organizatoru pārstāve Laima Engere-Levina, Vidzemes plānošanas reģiona uzņēmējdarbības centra vadītāja.
Hakatona laikā dalībnieki ar mentoru palīdzību radīs idejas izaicinājumiem trīs tematiskajās vertikālēs: esošo nozares procesu digitalizācijai un optimizācijai, kā piemēram, CO2 datu uzskaite, atvērto datu risinājumi, jaunu, inovatīvu produktu vai materiālu attīstībai, piemēram, koka ēku skenēšanas, jaunu kompozītmateriālu attīstība un ilgtspējība un aprites ekonomika kā trešā hakatona tēma, kuras ietvaros aicinās attīstīt idejas būvmateriālu otrreizējai apritei un ne tikai.
Iniciatīva ir iespēja iegūt konkrētspējīgu pieredzi nozarē un validēt idejas pieredzējušu nozares ekspertu vadībā. Mentoru lomā dalībniekus konsultēs Vidzemes Augstskolas Jaunās Būvniecības skolas vadītāja Gunita Ķiesnere, arhitekte Marija Katrīna Dambe, Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Artūrs Bukonts, Vidzemes Augstskolas Jaunās būvniecības skolas būvniecības digitalizācijas un ēku energoefektivitātes vadošais eksperts Krišjānis Zaķis, būvinženieris Aivars Vilguts un Mēbeļu Ražotāju asociācijas Latvijā izpilddirektore Ieva Erele.
Hakatona dalībniekiem būs iespēja ne vien pierādīt savas spējas, risinot hakatonā prezentētos izaicinājumus, bet arī cīnīties par vērtīgām balvām. Hakatona sadarbības partneris “Latvijas Finieris” ir sarūpējis 1000 EUR balvu fondu idejas prototipa tālākai attīstīšanai, kā arī uzvarētājiem tiks nodrošināta iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju. Hakatons ir bezmaksas un dalībniekiem tiks nodrošināta bezmaksas ēdināšana un izmitināšana.
Aicināti iesaistīties ir koka ēku būvniecības un kokrūpniecības nozares speciālisti, studenti, IT speciālisti, inženieri u.c. interesenti vai nozares aktīvisti. Aicinām piedalīties arī uzņēmumus, kuri ir gatavi piedāvāt savu darbinieku komandas un laiku inovatīvu risinājumu izstrādei vai arī vēlas iesaistīties hakatona organizēšanā kā projekta partneri (piemēram, atbalstot ar mentoru vai ekspertu dalību hakatonā). Uzņēmējiem, kuru ideja tiks attīstīta hakatonā un tiem, kuri kā balvu saņems iespēju piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Norvēģiju, tiks piemērots de minimis atbalsts.
Vairāk informācijas par Koksnes tehnoloģiju hakatona norisi meklē mājaslapā: https://hakatons.vidzeme.lv/
—
Hakatonu organizē Vidzemes plānošanas reģions, īstenojot Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta 2014.—2021. gada perioda programmas “Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība” projekta “Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Vidzemes plānošanas reģionā” aktivitātes. Hakatons tiek organizēts sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina Tehnikumu un inovāciju vadības uzņēmumu Helve.
Informāciju sagatavoja:
Laima Engere-Levina,
Vidzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja