Marta pēdējās dienās Valku pieskandināja 42.Cimzes mūzikas dienas.
28.martā uz koncertu J.Cimzes Valkas Mūzikas skolā Valkas mūzikas mīļotājus aicināja Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņi un pedagogi. Koncertā pamīšus ar vidusskolēniem muzicēja un savas prasmes rādīja arī mūsu skolas vecāko klašu audzēkņi. Azartiska muzicēšanas dzirkstelīte uzšķīlās priekšnesumos, kuros kopīgā ansamblī saspēlējās Cēsu un Valkas jaunie mākslinieki.
29.martā mūzikas skola aicināja uz nu jau par tradīciju izveidojušos gadskārtējo Vidzemes mūzikas skolu skolotāju semināru. Šoreiz auditoriju uzrunāja un ar savu redzējumu mūzikas mācīšanas nozīmīgumā uz bērna vispārējo attīstību dalījās mākslas un mūzikas maģistrs Guntars Zvejnieks. Izvēlētā tēma “Mūzikas izglītība kā centrs bērna attīstībai un izaugsmei“ klausītājus rosināja domāt, salīdzināt, izvērtēt. Lektors semināru veidoja kā nepiespiestu sarunu un vedināja uz viedokļu apmaiņu, kas deva impulsu uz dažādām, arī pierastām un it kā vienkāršām un pašsaprotamām lietām palūkoties no neierastāka, dziļāka redzes leņķa.
30. martā no dažādām Latvija vietām sabrauca Starptautiskā Jāņa Cimzes instrumentālo trio konkursa dalībnieki. Vairāki trio bija ieradušies no Radvilišķiem Lietuvā un Valgas Igaunijā. Saņēmām pieteikumus arī no Ukrainas pilsētas Novoarhangeļskas. Ceļš no turienes līdz Valkai ir ne tikai tāls, bet arī bīstams, tieši dalībnieku drošības dēļ pieņēmām lēmumu ļaut konkursa skaņdarbus ierakstīt video koncerta variantā – bez montāžas un iekļaut vispārējā konkursa programmā. Konkursa laikā starp pārējiem ukraiņus vērojām video versijā. Dalībniekus vērtēja pieredzējusi un kompetenta žūrija - altists Arigo Štrāls, pianiste Ilze Treija un trompetists Jānis Frīdenfelds. Visi dalībnieki bija centušies, un ansambļa saspēlei veltījuši pietiekami daudz laika, lai uz skatuves varētu brīvi muzicēt un izbaudīt muzicēšanas prieku. Tādēļ mājās neviens neaizbrauca tukšām rokām – katrs saņēma atbilstošas pakāpes diplomu. Kārtējo reizi pārliecinājāmies, ka vienā konkursā dzirdēt dažāda tipa instrumentus, pie tam viendabīgu un jauktu ansambļu salikumā, ir interesanti kā klausītājiem, tā izpildītājiem. Šo savu tradīciju notiekti attīstīsim, un nākošā gada pavasarī tie varētu būt instrumentālie kvarteti. Vēlam mācību gada noslēguma posmā izbaudīt sava darba augļus – aizrautīgi muzicēt un gūt no tā gandarījumu - tātad viss turpinās!