23.01.2018
Valkas pilsētas kultūras namā norisināsies multenīšu seanss

17.februārī plkst.14.00, Valkas pilsētas kultūras namā jaunāko multenīšu seanss.

 

Tajā iekļautas filmiņas - "Bize un Neguļa" (rež. Edmunds Jansons, "Lupatiņu" autors) un "Mūsu ome rullē" (režisors - mūsu plastalīna filmu klasiķis Nils Skapāns).

 

Filmiņas vitālas, krāsainas, jautras, dzīvesgudras .

 

25 minūšu garā filma “Bize un Neguļa” ir stāsts par iztēles bagātu, aktīvu meiteni Bizi, kura kopā ar savu iedomu draugu Neguļu nepacietīgi gaida Ziemassvētku brīvdienas. Visus brīvdienu plānus izjauc Bizes brālīša ierašanās ģimenē. Sajūtas, ar kurām nākas tikt galā Bizei, būs pazīstamas ikvienam, kuram ir nācies dalīt vecāku uzmanību ar brāli vai māsu.

 

Filmas radošā komanda ir Latvijā iemīļoto "Lupatiņu" cikla filmu autori: režisors Edmunds Jansons, mākslinieks Reinis Pētersons un galvenais animators Mārtiņš Dūmiņš. Filmas idejas un scenārija autore Lote Eglīte, producente Sabīne Andersone, mūzikas komponists Ģirts Bišs, bet mūziku ieskaņojusi muzikālā apvienība "Brokastis četratā". Filmas varoņu balsu ieskaņošanā piedalījušies Jaunā Rīgas teātra aktieri Guna Zariņa, Baiba Broka, Kaspars Znotiņš, Edgars Samītis, bet galveno - Bizes lomu ieskaņojusi deviņgadīgā Nora Džumā.

 

Režisora Nila Skapāna plastilīna animācijas filma "Mūsu ome rullē" tapusi studijā "Lokomotīve". Filma ir fantāzijas un piedzīvojumu žanra stāsts ar brīnumiem un pārvērtībām, negantiem laupītājiem, briesmām, pakaļdzīšanos un jokiem, un, protams, ar laimīgām beigām. Kā jau tas nereti gadās, divi bērneļi sakašķējas, jo nevar sadalīt mantiņu. Kaut arī ar motorolleru ierodas jaukā vecmāmiņa un aizved bērnus uz rotaļlaukumu, strīds tomēr turpinās, un izskatās, ka nebūs labi... Bet tad vecmāmiņa iejaucas, un visi nokļūst pavisam citādākā pasaulē. Nu jau bērniem jāsastopas ar īstiem piedzīvojumiem, un tad vairs nav laika strīdēties par sīkumiem. Un galu galā izrādās – jauki, ja vecmāmiņa ir mazliet arī labā raganiņa.

 

Filmas režisors, mākslinieks un animators ir Nils Skapāns, plastilīna lelles veidojušas mākslinieces skulptores Elīna Poikāne un Vita Valdmane, scenārija līdzautore arī šai filmai ir Lote Eglīte. Mūziku sacerējis komponists Jēkabs Nīmanis, filmu ieskaņojuši Guna Zariņa, Jana Čivžele, Sandra Kļaviņa, Andris Keišs, Jānis Kirmuška un Verners Biters; producents Roberts Vinovskis sadarbībā ar Igaunijas kompāniju ''Jarve Studio''.

 

Seansa garums - 52 minūtes.

Ieeja - 1 eiro.

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Pandalone

Valkas pilsētas kultūras nama

Direktora vietniece

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.