14.11.2016
Valkā apskatāma izstāde “Kroni katram”

Sagaidot valsts jubileju Valkas Mākslas skolā /Beverīnas ielā 5/ no 14. novembra apskatāma Brigitas Strodas un Anitas Kozlovskas izstāde „Kroni katram”.

 

Brigita Stroda veido kroņus moderniem valkātājiem, kuros sasaucas Johana Kristofa Broces zīmējumu personāži, ziemeļu tirgotāji, seno dzimtu pūra lādes un nejauši atklātie talismani ar noslēpumainiem stāstiem. Antīkas bantītes, atrastas zīlītes, savītas stieplītes atdzīvojas un sadejo svētku svinībās un draugu izklaidēs. Ar tīru vienkāršu apļa enerģiju, kronis sarunājas ar valkātāju – tu esi daiļa, tu esi intriģējoša, mums ir savi stāsti, varbūt padalīsimies, un varbūt arī nē! Kronis mirdz galvā, bet to noņemot, pakarināts pie sienas, tas spēlējās ar gaismu un izklaidē ciemiņus.

 

Anita Kozlovska ir Valkas pilsētas kultūras nama TLMS “Saulīte” dalībniece. Viņas izšūtie vainagi vizuļo pērlītēs, bet “kazu” pīne stāsta Ziemeļvidzemes stāstu.

 

Izstādi iekārtojusi māksliniece Maruta Stabulniece.

 

Brigita Stroda dzimusi Austrālijā, ieguvusi scenogrāfes izglītību un lielāko mūža daļu nostrādājusi mākslas menedžmenta jomā. Viņa dzīvojusi Vācijā, Francijā un Latvijā un ļoti labprāt uzņemas ekspertes lomu jautājumos par stilu, identitāti un kultūras lomu valstu zīmolu veidošanā.

 

Uz Latviju Brigita Stroda pārcēlās 1993. gadā kā Sorosa Mūsdienu mākslas centra direktora vietniece. Pēc pusotra gada, kad mainījās Sorosa fonda kultūras finansēšanas principi un mākslas centru tīkls, Brigita nokļuva Latvijas Nacionālajā operā, kur viņa gandrīz 10 gadus nostrādāja par direktora vietnieci, vadot Starptautisko sakaru un attīstības departamentu. Kādu laiku bijusi Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) Londonas biroja vadītāja, piesaistot starptautisko tūrismu Latvijai.

 

Izstādes kurators Aivars Ikšelis

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.