07.08.2018
Valkas pagastā norisināsies ikgadējā Velgas diena

11. augustā plkst.14.00 dzejnieces Velgas Kriles dzimtajās mājās Valkas pagasta «Strautiņos» jau četrpadsmito reizi notiks mūsu novadnieces, dzejnieces un dramaturģes Velgas Kriles piemiņai veltītais pasākums «Velgas diena», kurā atcerēsies dzejnieci un viņas literāro mantojumu.

 

"Šogad pasākums būs īpašs ar to, ka tas notiek simtgades gadā. Ar māsa Antras Kriles gādību no 2004. gada 25. septembra “Strautiņos” ir saglabāta memoriālā istaba, kurā notiek piemiņas pasākums. Mums ir jāpateicas katram par ieguldījumu vēstures saglabāšanā, lai nākamām paaudzēm būtu priekšstats par dzīvi šajā simtgadē", stāsta Valkas pagasta Lugažu bibliotēkas vadītāja Inese Avotiņa.

 

Kā ierasts, Velgas dienā skanēs V.Kriles dzeja, kuru runās Valmieras Drāmas teātra aktieris Mārtiņš Meiers. Pasākumu kuplinās dziesminieks Dinārs Gulbis.

 

Šogad pasākumā piedalīsies dzejniece un dramaturģe Inga Gaile, dzejnieki Madara Gruntmane, Kristaps Vecgrāvis, dzejnieks un tulkotājs Edvīns Raups, filoloģijas doktors Ingus Barovskis un mākslas zinātniece Ieva Āva no Rakstniecības un mūzikas muzeja.

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.