18.04.2018
Valgas muzejā - ekskluzīva izstāde

KO TU REDZI? KO TU VĒLIES IERAUDZĪT?

Izstāde Valgas Muzeja galerijā

03.04.-03.05.2018.

Vabaduse 8, Valga

Dalībnieki: Eva Labotkin, Evi Pärn, Henn Soopalu, Hoi Yee Cheung, Jaana Kokko, Jennifer Jackson, Oskar Öhrling, Tamara Istanbouli, Tanels Randers, Uldis Muižarājs

Kurators: Tanels Randers

Izstāde “Ko tu redzi? Ko tu vēlies ieraudzīt?” norisinās kolektīva radošās izpētes projekta “100 papeļu” ietvaros, ko veido izstādes, pasākumi un mākslinieku rezidences Valgā. Izstāde koncentrēta uz identitātes jaunradīšanu, apvienojot vietējo un autsaideru redzējumus un skatpunktus. Laikā, kad tiek veidots jauns centrālais laukums Valgas un Valkas savienošanai, ir derīgi domāt arī par vienotas pilsētas idejas attīstīšanu citādos kontekstos – cilvēku attiecībās, institūcijās, dzīvesveidā. Globālais kapitāls atceļ robežas un rada jaunas, turpretim māksla ir potenciāli autonoma no tā. Tādēļ izstāde aicina sabiedrību domāt par pilsētas vienotību, kas sasniedzama caur radošu pieeju, iejaukšanos un aktīvismu.

“Ko tu redzi? Ko tu vēlies ieraudzīt?” ir izstāžu triloģijas daļa, kas norisināsies trīs dažādās vietās. Vienlaikus ar šo izstādi tiks atklāta jauna mākslas telpa – Brīvības galerija (Vabaduse 14, Valga – 30 metru attālumā no muzeja) – ar Alekseja Gordina personālizstādi “Savāda sajūta”. Gordina izstādē atspoguļots mākslinieka nestabilais stāvoklis laikmetīgās mākslas un mākslas tirgus ietekmē. Pati Brīvības galerija ir radošs projekts, kas uzdod jautājumu: vai apvienotajai Valgkas pilsētai nepieciešama mākslas galerija? Trešā izstāde – vācu/poļu mākslinieka un aktīvista Mihaela Kurcvelija personālizstāde – tiks atvērta 11. aprīlī Valgas Kultūras centrā. Tajā skatītāji varēs iepazīties ar Kurcvelija ilggadēju iniciatīvu “Slubfurt”, kas norisinājusies Vācijas un Polijas robežpilsētās Frankfurtē pie Odesas un Slubicē. Slubfurta kā apvienota pilsēta var kalpot par piemēru Valgas un Valkas iedzīvotājiem vienotas pilsētas veidošanā, līdz ar to arī vietējie ļaudis ir aicināti piedalīties sabiedriskās diskusijās un darbnīcās, kas notiks 3 nedēļu gaitā, ko Mihaels Kurcvelijs pavadīs Valgas mākslinieku rezidencē.

Izstādi atbalsta Igaunijas Laikmetīgās mākslas centrs, un tā iekļauta Igaunijas simtgades mākslas programmā “Atnācēji, aizgājēji un palicēji – Igaunijas kopienu vēstures”.

 

Paldies: Anna Laganovska, Helen Elbrecht

 

Vairāk informācijas:

Tanels Randers

kurators

Tel.: +372 56 67 87 29

E-pasts: tanelr[uz]hotmail[punkts]com

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.