22.02.2017
Valdzēnieši šogad aicina atvērt mājas kafejnīcas arī Valkā

15. jūlijā Valgā otro reizi notiks mājas kafejnīcu diena. Kaimiņi lūdz šogad viņiem pievienoties arī valcēniešus, lai kopā piedāvātu dvīņu pilsētu iedzīvotājiem un viesiem pašceptus un paštaisītus gardumus, un kopā uzsāktu jaunu starptautisku, Valgas un Valkas kopīgu pasākumu.

         

Kā saka Valgas kultūras un interešu centra direktore Ülle Juht, viena no Valgas mājas kafejnīcu dienas iniciatoriem, pasākuma mērķis ir pārveidot gan piemājas dārzus, gan citas jaukas vietas par mazajām kafejnīcām ar savu vārdu, stilu, formātu un ēdienkarti.

         

No vienas puses ir jāpadomā, ko garšīgu piedāvāt saviem klientiem, no otras puses ir svarīgi arī vizuālais iespaids (stils) un izklaide (formāts). Vai viendienas kafejnīcā būs (dzīva) mūzika, darbības bērniem, praktiskās darbnīcas vai pārdos rokdarbus, vai rīkos nakts kino, tas būs katra saimnieka paša ziņā.

         

Viens no noteikumiem ir, ka kafejnīcai jābūt atvērtai plkst. 10-17, bet var būt arī ilgāk. Kā liecina igauņu 2016. gada pieredze, ir jārēķinās vismaz ar 20 klientiem. Pērn Valgā durvis vēra vaļā 13 mājas kafejnīcas, kurus kopā apciemoja 3000 ap cilvēku. 

         

„Saņēmām ļoti daudz pozitīvas atsauksmes. Apmierināti bija kā klienti, tā arī kafejnīcu saimnieki un viņu komandas,“ atceras Ülle Juht un iedrošina šogad piedalīties arī valcēniešus. Tiem, kuriem rodas interese, lūgums pieteikties līdz 3. aprīlim (ieskaitot) pa e-pasta adresi marite[punkts]uibo[uz]valka[punkts]lv , norādot savu vārdu un uzvārdu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kafejnīcas nosaukumu, adresi, formātu. Vēlams, lai kādam no komandas būtu arī konts Facebook.

         

„Protams visiem interesentiem rodas mazāk vai vairāk jautājumu. Tāpēc, marta otrajā pusē rīkosim tikšanos, atbildēsim uz jautājumiem un dalīsimies ar pieredzi,“sola Valgas kultūras un interešu centra direktore.

         

Fantāzijai un sirds siltumam robežu nav, tāpēc atklāšanas prieks un pārsteiguma brīži būs garantēti.  Mazsvarīgi nav arī tas, ko visi zin – mīlestība iet caur vēderu.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.