21.06.2018
Viesu nams “Ausmas” atskatās uz padarīto 2017. gadā

 

  

Aizritējis vēl viens, darbīgs un produktīvs gads viesu namā „Ausmas” (Valkas novada Ērģemes pagastā IK ”Āres 99”). Kopā ar sadarbības partneriem, klientiem un pasākumu apmeklētājiem viesu mājā paveikts daudz.

   

2017. gada uzsākot tika strādāts, lai uzsāktu viesu nama „Ausmām” renovāciju, realizējot LAD programmas, LEADER projektu „Jaunu pakalpojumu radīšana un esošo attīstīšana” projektam - Viesu nama "Ausmas" renovācija (projekta LAD Nr. 16-09-AL12-A019.2102-000008), kas tika apstiprināts 2016.gada oktobrī. Projekta laikā izbūvēta apkures sistēma, nomainīti logi, durvis un jumta segums, kā arī labiekārtota viesu nama apkārtējā teritorija. Lai gan daudz jau ir izdarīts, projekts turpinās. Tas noslēgsies 2018. gada jūnijā, kad katram interesentam, kas ieradīsies ciemos, būs iespēja salīdzināt, kāds izskatījās viesu nams pirms projekta finansējuma piesaistes un pēc. Šis ir būtisks atbalsts viesu nama attīstībā, lai ilgtermiņā tas varētu strādāt arvien produktīvāk un klienti saņemtu pēc iespējas kvalitatīvākus pakalpojumus un atpūtas iespējas.       2017.gada martā bija lieliska iespēja uzsākt sadarbību ar Valmieras biznesa inkubatoru – izmantot pirms inkubācijas atbalsta pasākumus. Tā mērķis bija nodrošināt pirms inkubācijas atbalstu Gala labuma guvējam, saskaņā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu „Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” (projekta identifikācijas numurs 3.1.1.6/16/I/001). Šāds atbalsts ilga pusgada garumā, tā laikā tika rīkotas mentoru konsultācijas, organizēti semināri un citi informatīvi pasākumi - pasākums deva iespēju izstrādāt mārketinga stratēģiju un saprast darbības virzienus, ar mērķi turpmāk piesaistīt arvien vairāk apmeklētāju viesu namam- izvirzot gan galvenos produktus, noskaidrojot klientu un citus attīstības virzienus, uzsverot darbošanos Latvijas laukos.

 

Tāpat neatņemama daļa viesu nama pakalpojumu klāstā jau vairākus gadus ir nometnes bērniem. Pagājušajā gadā „Ausmās” norisinājās četras bērnu nometnes. Tās pulcēja vismaz 70 bērnus no tuvākām un tālākām vietām - Rīgas, Cēsīm, Valkas un citām pusēm. Par tradīciju jau kļuvusi nometne ar nosaukumu „Emociju virpulis laukos”. Nometnes mērķis - veicināt bērnu izpratni par dabu un norisēm tajā, iepazīstināt bērnus ar dzīvi laukos, attīstīt radošās un praktiskās iemaņas, izmantojot dabas sniegtos resursus. Tāpat tā popularizē aktīvu un ekoloģisku, dabai draudzīgu dzīvesveidu. Saņemot pozitīvas atsauksmes no vecākiem, un redzot, ar kādām emocijām bērni dodas mājās, nometnes rīkotājiem, nepārprotami ir pārliecība, ka mērķis ir sasniegts. Kā atzinuši daudzi vecāki, bērniem, kas pabijuši šādā nometnē, ir izveidojusies lielāka izpratne par ekoloģisku vidi, mīlestība pret dzīvniekiem, kā arī attīstījusies pašapkalpošanās prasmes pašiem nometnes apmeklētājiem.

 

Lai spertu soli uz priekšu un sekmētu attīstību, nepārtraukti ir jāpapildina zināšanas. Virziens uz ko strādāt ir – sociālā uzņēmējdarbība. 2017. gada 26. jūnija līdz 1. jūlijam pateicoties Salto-Youth apmācību iespējām un Latvijas Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstam Erasmus+ programmā,- iezīmē jaunas iniciatīvas – vēlmi attīstīt un popularizēt sociālās uzņēmējdarbības iespējas lauku reģionā. Ilzes Leicānes mācību vizīte Bristolē un sociālās uzņēmējdarbības ideja- radīt karjeras māju un palīdzēt katram atrast savu nodarbošanos.

 

Tās laikā 25 dalībnieki no dažādām Eiropas valstīm iepazina sociālās uzņēmējdarbības atbalsta sistēmu Apvienotajā Karalistē kopumā un apmeklēja 12 sociālās uzņēmējdarbības organizācijas un uzņēmumus Bristolē un tās apkaimē, sniedzot unikālu iespēju redzēt, ka sociālie uzņēmumi var būt inovatīvi, sabiedrības izaugsmi un atbildību veicinoši, ilgtspējīgi, pelnoši. Svaigi dārzeņi, kurus audzē bijušie atkarīgie, koka izstrādājumi, ko rada cilvēki ar mācīšanās grūtībām, jaunas ēkas, kuras rodas, pateicoties bijušo likumpārkāpēju darbam, ir tikai daži no sociālo uzņēmumu darbības rezultātiem, ko bija iespēja redzēt Bristolē. Sociālie uzņēmumi risina kādu no sabiedrības sociālajām vajadzībām, vienlaikus nodrošinot apmācības, nodarbinātību vai citu atbalstu šīm sabiedrības grupām, piemēram, cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, ar mācīšanās traucējumiem, ar autisma un citām diagnozēm, probācijas procesā esošiem utt. Sociālie uzņēmumi ne vien Lielbritānijas piemērā, bet arī citur pasaulē veicina reģiona sociālo, videi draudzīgo, ekonomisko attīstību.

 

Rezultātā gūstot vērtīgas idejas un atziņas, ko varu sasaistīt arī ar savu – lauku un tūrisma uzņēmējdarbību.

 

Rosība „Ausmās” nerimstas pat rudenī. Novembrī, pulcējot čaklas darba rokas (draugus un atbalstītājus), tika rīkota talkas diena 11. novembrī, kas bija ne tikai apkārtnes sakopšanas darbi, bet arī lielisks saliedēšanās un laika pavadīšanas pasākums. Talkas apmeklētāji vienojās sirsnīgās sarunās un piedzīvoja īstu svētku noskaņu, jo talkas diena sakrita ar Lāčplēša dienu, ko katram īstenam latvietim ir atzīmēt ir goda liela.

 

Arī gada pēdējā mēnesī neizpalika dažādi pasākumi, piemēram, 2. decembrī tika aizvadīts ”brainstormings”, kas kopā pulcēja ļaudis, kuri dalījās ar savām idejām par viesu nama „Ausmas” attīstības virzieniem, idejām, ko te saredz. Tā bija lieliska iespēja paskatīties arī no malas, kas ir tas, ko saredz citi - lieliski pavadīt laiku, līdztekus iepazīstot un apliecinot savas intelektuālās dotības.

 

15.decembrī tikām godināti LIAA Valmieras biznesa inkubatora Gada balvas pasniegšanas ceremonijā.” Tajā tika apbalvoti desmit topošie un jaunie uzņēmēji dažādās nominācijās. Viesu nams „Ausmas”( IK ”Āres 99”) saņēma apbalvojumu nominācijā “Dabas draugs”. „Dabas draugs” ir pirms inkubācijas dalībnieks, kurš spējis radīt dabai un dabas resursiem draudzīgu biznesa ideju, domājot par dabas ilgtspēju un labiem līdzāspastāvēšanas principiem. Būt tuvāk dabai, izmantot dabas piedāvātās atpūtas un veselības uzlabošanas iespējas, tas ir viens no galvenajiem darbošanās stūrakmeņiem, kas raksturo „Ausmas”.

 

”Mūsu komandai ir prieks un gandarījums strādāt klientu interesēs, un liels pagodinājums - pašiem būt pamanītiem un novērtētiem. Priecājamies, ka interesentu skaits, kas ik gadu iepazīstas ar viesu nama „Ausmas” atpūtas iespējām, jau sāk pieaugt. “Tie ir vairāk  kā 1000 dažāda vecuma cilvēku”, apliecina Ilze, un, papildina, ka līdztekus mieram un harmonijai, ko sniedz lauku vide un gaiss, apmeklētājiem katru gadu viesu namā ir iespēja izmantot enerģiju atjaunojošas pirts procedūras, gūt jaunu pieredzi un zināšanas semināros, nometnēs, kā arī daudzos citos aizraujošos pasākumos.

 

Ir sākusies aktīva bērnu nometņu sezona. Aicinām pie mums jau 10. gadu pēc kārtas uz bērnu vasaras nometnēm! Meklējiet sīkāku informāciju par visiem piedāvājumiem mājaslapā www.ausmas.com vai sociālajos tīklos.

 

Uz drīzu satikšanos kādā no šī gada pasākumiem!

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.