17.02.2017
Jaunā Eiropas sērijas 50 eiro banknote apgrozībā nonāks jau 4.aprīlī

Jau pērnā gada jūlijā Latvijas Banka un citas eiro zonas centrālās bankas informēja sabiedrību un profesionālo auditoriju, ka 2017.gada 4.aprīlī eiro zonā, tai skaitā Latvijā, apgrozībā tiks laista jaunā Eiropas sērijas 50 eiro banknotes.

 

Latvijas Banka kā Eirosistēmas dalībniece kopā ar Eiropas Centrālo banku (ECB) un citām eiro zonas centrālajām bankām veic virkni darbu, lai palīdzētu uzņēmējiem pienācīgi sagatavoties raitai jaunās naudas zīmes ieviešanai. 50 eur būs ceturtā Eiropas sērijas banknote ar atjaunotu dizainu un uzlabotiem pretviltošanas elementiem, un papildinās mums jau ierastās 5, 10 un 20 eiro nominālu banknotes.

 

Tuvojoties jaunās naudas zīmes klajā laišanai, Latvijas Banka vēlreiz aicina uzņēmējus, īpaši tos, kuri ikdienas darbā strādā ar naudas apstrādes iekārtām (t.sk. degvielas, dzērienu, autostāvvietu, biļešu automātiem), neatlikt iekārtu pielāgošanu uz pēdējo brīdi un sazināties ar saviem naudas apstrādes iekārtu apkalpotājiem par nepieciešamajiem programmatūras atjauninājumiem.

 

Latvijas Banka piedāvā uzņēmumiem aizņemties jaunās 50 eur banknotes iekārtu testēšanai pirms tās tiek laistas apgrozībā. Uzņēmējiem piedāvājam iespēju arī vienoties par iekārtu testēšanu Latvijas Bankas telpās.

 

Pēc uzņēmumu organizāciju, grupu vai lielāku uzņēmumu iniciatīvas Latvijas Banka ir gatava piedāvāt arī informatīvus seminārus par jaunās banknotes pretviltošanas pazīmēm.

 

Par testēšanas iespējām un semināriem aicinām sazināties ar Latvijas Bankas ekspertiem pa e-pastu NACLV[uz]bank[punkts]lv vai zvanot pa tālruni 67022326.

 

eirosistēma, tai skaitā Latvijas Banka, nodrošinās informatīvos un uzskates materiālus par jauno banknoti gan kasieriem, gan iedzīvotājiem. Plaša informācija jau pašlaik atrodama portālā www.jaunas-eiro-banknotes.eu, februārī - martā tirdzniecības un pakalpojumu uzņēmumi saņems informatīvus bukletus, savukārt martā - aprīlī iedzīvotāji par jauno banknoti tiks informēti ar TV videoklipa, plašsaziņas līdzekļu un sociālo mediju starpniecību.

 

Eiropas sērijas 50 eur banknotes apgrozībā nonāks pakāpeniski - ar Latvijas Bankas un komercbanku starpniecību. Pirmā izlaiduma banknotes būs apgrozībā vienlaicīgi ar jaunajām banknotēm un saglabās savu vērtību bez laika ierobežojuma. 50 eur naudaszīme ir eiro zonā un Latvijā visbiežāk lietotā eiro banknote.

 

Informāciju sagatavoja:

Latvijas Bankas valdes loceklis,

kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs

Jānis Blūms

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.