16.03.2015
Kārķos iepazīst nūjošanas teorētiskās un praktiskās zinības

15. martā  Kārķu pagasta Jauniešu centra telpās rīts iesākas ar nūjošanas instruktores Gunas Ķiberes sagatavotu prezentāciju par nūjošanu. Uz nodarbību bija ieradušās 14 dāmas un viens drosmīgs kungs. Instruktore atnākušos iepazīstināja ar nūjošanas vēsturi un pamatiem, drošības nosacījumiem, kas noteikti jāievēro. Tiem, kuriem vēl nav nūju, bija ļoti noderīgi uzzināt, kam nūju iegādes laikā jāpievērš uzmanība. Tāpat pasākuma dalībnieki uzzināja, cik svarīga ir piemērotu apavu izvēle, kā arī uzklausīja noderīgu informāciju par apģērbu, somām un aksesuāriem.

 

Pēc teorētiskās daļas bija jūtama vēlme izkustēties, tādēļ nūjotāji devās laukā apgūt iesildīšanās vingrinājumus un nūjošanu. Pēc pārgājiena tika veikti atsildīšanās vingrojumi un uzdoti vēl daži gājiena laikā radušies jautājumi. Nodarbība noslēdzās uz pozitīvas nots, nūjošanas nodarbības dalībniekiem secinot, ka vienmēr būs kaut kas, ko nebūsim iedomājušies, ka nevajag kautrēties iesaistīties it kā jaunās, mulsinošās aktivitātēs.

 

*Nūjošana ir augstas efektivitātes sportiska nodarbe, ar ko var nodarboties visu vecumu cilvēki, visos gadalaikos. Pareizi pildot nūjošanas tehniku, tiek nodarbināti līdz pat 90 % muskuļu, nostiprināta sirds un asinsvadu sistēma. Ir svarīgi būt drošam, ka šo kustību veic pareizi, jo, nepārzinot tehniku, var ātri iegūt nevēlamu traumu.

 

Būsim aktīvi!

Silva Mieze, sporta organizatore Kārķu pagastā

 

Nūjošanas nodarbība Kārķos
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.