14.08.2017
Aicina atzīmēt vasaras noslēgumu, dodoties pārgājienā “Bezdibeņa ezera meklējumos”!

Tuvojoties Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) dibināšanas 20 gadu jubilejai, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar ZBR teritorijas pašvaldībām 26.-27. augustā organizē ZBR Ceļotāju dienas, kuru laikā tiek organizēti 30 dažādi pārgājieni astoņos novados.

 

Valkas novadā šāds pārgājiens notiks Kārķos, kur visi interesenti aicināti piedalīties pārgājienā “ Bezdibeņa ezera meklējumos”.

 

Pārgājiens "Bezdibeņa ezera meklējumos"

Dosimies aptuveni 2 stundu garā, bet izaicinošā pārgājienā cauri Kārķu purvam uz Bezdibeņa ezeru. Pirms pārgājiena iestiprināsimies ar rīta kafiju un zaptsmaizītēm no Veckārķu muižas ledus pagraba ievārījumu kolekcijas un no turienes kopā dosimies uz purvu.

Savukārt pēc pārgājiena baudīsim uz ugunskura vārītu tēju “Vēlzemniekos”.Turpat aplūkosim, kāda ir mūsdienīga dzīve purva malā bez elektrības un, kā pašiem saražot nepieciešamo enerģiju.

Piedāvājums pieejams tikai pārgājiena dalībniekiem.

 

  • Tikšanās vieta Veckārķu ledus pagrabā, “Kraujas”, Kārķu pag. Lat: 57.8094203, Lon: 25.6368190

  • 26. augustā 10.00. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās līdz 25. augustam
  • dalība 2,50 €/pers
  • Sīkāka informācija un pieteikšanās pa telefonu +371 26391447 (Sandra Pilskalne)

 

Pilna pasākuma programma par pārējiem pārgājieniem ZBR teritorijā meklējama Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv sadaļā “Aktualitātes”

 

 

Pārgājieni būs gan pa marķētām dabas takām, gan līdz šim mazāk zināmām teritorijām, tā būs arī iespēja piedalīties velobraucienos, iepazīt mājražotāju piedāvājumu, apmeklēt novadpētniecības muzejus, izstāžu zāles, muižas, u.tml. Lielākā daļa pasākumu būs apmeklējami bez maksas, izņemot vietas, kur tiks piedāvātas produktu degustācijas, savukārt vairāki iesaistītie tūrisma pakalpojumu sniedzēji šajā laikā savus produktus piedāvās ar īpašām Ceļotāju dienu atlaidēm.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.