25.04.2016
Zolītes dižsvētku turnīrā var, drīkst un vajag piedalīties visiem

 

4.un 5. jūnijā Valkas novada dome un biedrība ''Atbalsts Valkai'' organizē zolītes festivālu-Zolītes Dižsvētki Valkā, kurā var, drīkst un vajag piedalīties visiem. Reģistrācija no plkst. 9:00- 9:50. Pirmās kārtas sākums plkst. 10:00.

 

Sacensību organizatori dalībniekiem dos iespēju gan iekļūt reitingā, ja nostartē augstā vietā, gan interesanti pavadīt laiku un sevi pārbaudīt neparastākās sacensībās. Organizatori vēlas atklāt jaunus talantus šai asprātīgajā spēlē, kā arī ļaut cilvēkiem noticēt sev un pārbaudīt sevi, sacenšoties ar stiprākajiem. Atrast tā saucamo -"jauno paaudzi" zolītē.

 

19.gs. nogalē Valka bija lielākais latviešu izglītības centrs ar 21 mācību iestādi. Zolīti Valkas pusē sāka spēlēt gandrīz vienlaicīgi ar Tērbatas studentiem. Ar zolītes Dižsvētkiem tiks iemūžināta to spēlmaņu piemiņa, kuri caur paaudzēm saglabājuši šo īpašo spēli, gan arī ar šo spēli tiks iepazīstināti kaimiņi igauņi, gan citas tautas.

 

Aizvadītajā gadā zolītes Dižsvētku turnīrā piedalījās 75 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām, ieskaitot Valkas novada iedzīvotājus.

 

Valkas pilsētas kultūras namā turnīra laikā darbosies bufete. Netālu no pilsētas kultūras nama būs iekārtota speciāla telšu vieta. Dalībnieki var savlaicīgi rezervēt naktsmājas gan Valkā, gan Valgā, gan lauku viesu mājās dažādās servisa un cenu kategorijās (Valkas Tūrisma informācijas centrs – tel. 64725522, tib[uz]valka[punkts]lv).

 

Turnīra galvenais tiesnesis Gintis Kiršteins -29483460, otrais tiesnesis Mārtiņš Kreilis -29116045

 

Sīkāka informācija sacensību nolikumā: www.valka.lv sadaļā sports.

 

Informāciju sagatavoja: Kristīne Karole, Valkas novada domes Sporta un jaunatnes lietu daļas vadītāja

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.