09.04.2015
Valkā rīko Zolītes Dižsvētkus

Lai dotu iespēju kopā sacensties zolītes profesionāļiem ar „svētdienas” spēlētājiem un izjust īstu svētku gaisotni, Valkas novada dome un biedrība ''Atbalsts Valkai'' organizē zolītes festivālu– Zolītes Dižsvētkus Valkā kurā var, drīkst un vajag piedalīties visiem. Dižsvētki ilgs divas dienas – 30.un 31.maijā.

 

Zolītes festivāls būs iespēja iekļūt reitingā, un, izcīnot tajā augstu vietu, dos potenciālu piedalīties prestižajā Latvijas zolītes čempionātā, kas iespējams, cītīgi piedaloties citos turnīros un krājot punktus. Tā būs arī iespēja interesanti pavadīt laiku un sevi pārbaudīt neparastākās sacensībās.

 

“Mēs vēlamies atklāt jaunus talantus šai asprātīgajā spēlē, kā arī ļaut cilvēkiem noticēt sev un pārbaudīt sevi, sacenšoties ar stiprākajiem. Atrast tā saucamo -"jauno paaudzi" zolītē”, stāsta pasākuma rīkotāji.

 

Dižsvētku ietvaros notiks divi reitinga turnīri un vairākas citas sacensības.

 

Visa dalības maksa tiek nodota balvu fondā, kā arī tiek sponsorētas citas vērtīgas balvas no biedrības "Atbalsts Valkai" un organizatorisks atbalsts no Valkas novada domes.  Būs medaļas, diplomi mantiskas un naudas balvas. Kā arī dažādas pārsteiguma balvas no organizatoru un sponsoru puses. Dalības maksas summa tiks attiecīgi sadalīta uz turnīriem, pēc dalībnieku skaita attiecīgajā likmes turnīrā. Turnīru uzvarētāji tiks noteikti katrā turnīrā atsevišķi. Ar turnīra nolikumu varat iepazīties šeit.

 

Valkas kultūras namā Dižsvētku laikā varēs iegādāties gan siltos ēdienus, gan darbosies bufete. Ārā pie kultūras nama būs alus telts, kur sestdienas vakarā notiks izklaidējošs pasākums.

 

Dalībnieki arī varēs savlaicīgi rezervēt naktsmājas gan Valkā, gan Valgā, gan lauku viesu mājās dažādās servisa un cenu kategorijās (Tūrisma informācijas biroja vadītājs Madars Lāns, 64725522, 26446602, tib[uz]valka[punkts]lv).

 

 “19. gs. nogalē Valka bija lielākais latviešu izglītības centrs ar 21 mācību iestādi. Tādēļ zolīti pie mums sāka spēlēt gandrīz vienlaicīgi ar Tērbatas studentiem. Ar Dižsvētkiem iemūžināsim gan to spēlmaņu piemiņu, kuri caur paaudzēm saglabājuši šo īpašo spēli, gan centīsimies ar to iepazīstināt kaimiņus igauņus, gan citas tautas”, uzsver dižsvētku organizatori.

 

Zolītes Dižsvētku NOLIKUMS

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.