05.07.2017
Latvijas Jaunatnes olimpiāde 2017

Cēsīs no 7.jūlija līdz 9.jūlijam norisināsies vislielākais šīs vasaras jauniešu sporta notikums – Latvijas Jaunatnes olimpiāde.

 

Olimpiādē piedalīsies apmēram 3000 sportistu no 80 pašvaldībām. Līdzās jau tradicionālajiem olimpiskajiem sporta veidiem olimpiādes programmu papildina karatē, kas tiks iekļauts nākamajās Vasaras Olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020.gadā, kā arī neolimpiskie sporta veidi – florbols un orientēšanās. Kopā jaunieši sacentīsies 29 dažādos sporta veidos.

 

Cēsu iedzīvotāji un pilsētas viesi ir aicināti apmeklēt Latvijas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremoniju, kas notiks piektdienas, 7.jūlija, vakarā plkst.22.00 Cēsu Pils parkā. Ceremoniju ievadīs dalībnieku gājiens no Vienības laukuma uz Pils parku, kas sāksies plkst.21.00. Pasākumu vadīs TV un radio personība Renārs Zeltiņš. Atklāšanās uzstāsies perkusionists Reinis Reķis un grupa “Transleiteris”. Ceremonijas viesus priecēs arī uguns šovs un deju grupas “BUA SHOW” dejotājas. Ceremoniju plkst.23.00 noslēgs uguņošana.

 

Cēsīs notiks olimpiādes sacensības 14 dažādās disciplīnās: basketbolā, cīņā, džudo, karatē, tenisā, taekvondo, paukošanā, galda tenisā, riteņbraukšanā-mtb un šosejas riteņbraukšanā, loka šaušanā, florbolā un orientēšanās sportā. Īpašs notikums būs triatlona sacensības, kas pilsētā norisināsies pirmoreiz.

 

Pārējās sacensības notiks citos Latvijas novados. Priekuļos notiks boksa un regbija sacensības, Burtniekos – golfs, Engurē – burāšana, Jelgavā – peldēšana, Jūrmalā – airēšana, Limbažos – kanoe un smaiļošana, Rīgā – jātnieku sports, mākslas  un sporta vingrošana, Siguldā – badmintons, Smiltenē – riteņbraukšana-bmx, svarcelšana, pludmales volejbols un volejbols, Valkā – šaušana, bet Valmierā – handbols, airēšanas slaloms un futbols.

Olimpiāde noslēgsies 9.jūlijā plkst.16.00 Cēsu Vienības laukumā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Edīte Matuseviča

Cēsu novada pašvaldības

Komunikācijas speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>