25.06.2019
Latvijā top Santjago ceļa posms, kas sāksies Valkā un noslēgsies Lietuvā

Viens no populārākajiem svētceļojuma maršrutiem Eiropā ir Santjago jeb Svētā Jēkaba ceļš. Tā galamērķis ir Santjago de Kompostelas katedrāle Spānijā. Drīzumā ceļu būs iespēja uzsākt arī Latvijā - pa speciāli izveidotu maršrutu 320 kilometru garumā, kas sāksies Valkā un noslēgsies Žagarē, vēsta Latvijas Sabieriskie Mediji. 

 

Svētceļnieku grupa no Latvijas, Lietuvas un Polijas martā devās 22 kilometrus garā ceļā no Žagares Lietuvā uz Tērveti Latvijā, oficiāli sākot veidot Svētā Jēkaba ceļu Latvijā. Latvijā izveidotais posms būs daļa no Svētā Jēkaba ceļa līdz pat Santjago de Kompostelas katedrālei Spānijā. 

 

Latvijas Santjago ceļš sāksies Valkā un noslēgsies Žagarē (Lietuva). Ceļa maršrutu veidojot, ievērots Santjago ceļa veidošanas princips, ka jāparāda dažādas kultūrvēsturiskas vietas valstī un arī daba, tāpēc arī iekļauts viens posms gar jūru. Tāpat iekļautas mazāk apdzīvotas vietas, kā arī maršruts veidots tā, lai ceļš vestu gar dažādu konfesiju baznīcām.

 

Caur Vidzemi ceļš ved pa vēsturiskām vietām, kur ir apliecinājums par Santjago ceļu un karte veidota saskaņā ar arhibīskapiem, Kultūras ministriju, Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi. Maksimāli vēlme ir izvairīties no lieliem ceļiem, lai iešana būtu droša un patīkama.

 

  • Karte sadalīta 14 posmos, aptuveni pēc spējām, cik cilvēks dienā var noiet ap 25 - 30 km.

 

  • Santjago ceļu drīkst mērot kājām, ar velosipēdu vai ar zirgu.

 

  • Paralēli top arī naktsmītņu tīkls, meklējot vietas, kur būtu iespēja pārnakšņot par pieticīgākiem līdzekļiem. Tā kā pagaidām Latvijā vēl naktsmītņu nav daudz, vēlams iepriekš sazināt.

 

  • Santjago ceļš ir par ļaušanos, ceļš palīdz un nodrošina, atrod iespējas un vietas!

 

  • Viena teorija ir, ka īstākais svētceļojums ir tas, ko veicam no sava mājas sliekšņa. Arī Latvijā ir cilvēki, kas to izdarījuši.

 

 

Ceļa posms top sadarbībā ar Eiropas Svētā Jēkaba ceļa federāciju, un tieši pēc Jāņiem Latvijas pārstāvji dosies uz federācijas ģenerālo asambleju, lai prezentētu paveikto gada laikā.

Jau tapšanas stadijā tas ieinteresējis dažādu valstu ceļotājus, visvairāk no Vācijas, Somijas un pat kādu ceļotāju no Dienvidāfrikas.

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.