09.03.2018
Džudo nodarbības Valkā

Šim vārdam japāņu valodā ir ļoti daudz nozīmju: džu – mīksts, maigs, pieklājīgs; do – ceļš, pareiza taka, sirdsapziņa, morāle, prasme, kā arī princips “labsirdība uzvar ļaunumu un maigums gūst virsroku pār rupju spēku”. Džudo cīņas mērķi ir – fiziski attīstīt ķermeni, apgūt veiklību un augstu sporta meistarību, ieaudzināt augstas morālās īpašības.

Atšķirībā no boksakaratē un citām sišanas stila divkaujām, džudo pamatā ir metieni un noturēšanas tehnikas. No citiem cīņas veidiem džudo atšķiras ar mazāku fiziskā spēka pielietojumu paņēmienos(pretinieka enerģija tiek vērsta pret viņu pašu) un ar lielāku paņēmienu daudzveidību.

 

Nodarbības var uzsākt no 4 gadu vecuma, Nodarbības notiek otrdienu un ceturtdienu vakaros. Pašlaik džudo Valkā tiek organizēts divās grupās: pirmsskola un 2010 -2007 gadā dzimušie.

Primārais mērķis nodarbībās ir sasniegt to, lai audzēkņiem sports saistās ar patīkamām emocijām un uz treniņiem viņi dotos ar smaidu. Uzsākot nodarbības bērni tiek vispusīgi fiziski attīstīti un tikai pēc tam sākas ievirzīšana džudo.

Regulāri ir iespēja braukt uz sacensībām – sākumā zemāka mēroga, pēc tam nedaudz augstāka līmeņa. Tiek rīkoti arī kluba koptreniņi Rīgā, plānoti arī sadraudzības pasākumi ar Smiltenes džudistiem. Vasarā tiek rīkota nometne divpadsmit dienu garumā.

Arī pašiem mazākajiem notiek sacensības – rotaļu cīņu turnīri, kur pie balvām tiek katrs sportists.

 

 

Informācija: 28684020 (treneris Edgars), vidzeme[punkts]dinamolat[uz]gmail[punkts]lv

Nodarbības notiek BJS skolas zālē.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.