09.11.2021
Pasaules diabēta diena - 14.novembris

Katru gadu 14. novembrī tiek atzīmēta Pasaules diabēta diena

 

Cukura diabēts ir hroniska, progresējoša vielmaiņas slimība, kuras rezultātā organismam nav spējas patstāvīgi regulēt cukura līmeni asinīs. Cukura diabēts ir viena no nozīmīgākajām neinfekcijas slimībām gan saslimstības, gan mirstības cēloņu ziņā Latvijā, kā arī citās Eiropas Savienības valstīs un pasaulē kopumā.  

 

Vismaz astoņus no desmit 2. tipa cukura diabēta gadījumiem ir iespējams novērst, veltot vairāk rūpju un uzmanības savai veselībai – uzturot normālu ķermeņa masu, regulāri nodarbojoties ar fiziskajām aktivitātēm un lietojot veselīgu, daudzveidīgu uzturu

 

Vairāk informācijas par cukura diabētu, iedzīvotāji var iegūt, iepazīstoties ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādāto video materiālu "Cukura diabēts – kā no tā izvairīties?", kas ir pieejams šeit. Ceram, ka izstrādātais video materiāls palīdzēs veicināt iedzīvotājos izpratni par cukura diabētu, sniegs zināšanas par cukura diabēta raksturīgākajām pazīmēm un profilaktiskajiem pasākumiem slimības novēršanai vai ierobežošanai!

 

Aicinām Pasaules diabēta dienas ietvaros iepazities ar SPKC izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem: 

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Freimane

Slimību profilakses nodaļas vadītāja

https://spkc.gov.lv/

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.