21.09.2016
Dalies dzīvībā - 3.oktobrī donoru diena Valkā!

 

 

Bezatlīdzības asins donoru kustība nozīmē tiešu iedzīvotāju līdzdalību veselības aizsardzībā. Visā pasaulē to organizē asins donoru dienesti vai centri sadarbībā ar Sarkanā Krusta nacionālajām biedrībām, materiālo atbalstu sniedz valsts. Katra valsts nodrošina savus iedzīvotājus ar asinīm un to preparātiem. Tādēļ bezatlīdzības asins donors jāciena kā vienīgais unikālais asins avots, kā valsts nacionālā bagātība.

 

Asins donoru kustība ir cilvēku augstākā solidaritātes un humānisma izpausme, tā kalpo arī veselas tautas audzināšanai (donors – vesels cilvēks), augstu morāles principu ieaudzināšanai. Savukārt asins donoru kvalitāte ir uzskatāma par vispārēju tautas veselības rādītāju. Latvijā pēc medicīniskām indikācijām aptuveni 7% interesantu saņem atteikumu kļūšanai par donoriem.

 

Šogad Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja jau organizēja 3 donoru dienas. Asinis ziedoja 121 donors, no tiem ilggadējie donori - 6, kuri asinis nodevuši vairāk nekā 50 reizes. Vairāk nekā 100 cilvēki asinis nodevuši 2 reizes. Priecē tas, ka asins donoru  kustībā iesaistījušies 48 jaunieši, no tiem 24 donori no Valkas J.Cimzes ģimnāzijas. Aktīvi ir donori no firmām „efnNORD” un “PepiRer”. Kopā šajā gadā jau nodotas 172 asins devas.

 

Nākošā donoru diena ir 3.oktobrī Valkas kultūras namā no plkst.10.00 līdz 13.00. Laipni aicināti visi labas gribas cilvēki!

 

Tavas asinis var glābt kāda dzīvību!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.