03.07.2017
Aicina ģimenes ārstus sniegt informāciju par dalību protesta akcijā  

 

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka tiek apzināti ģimenes ārsti, kuri no 3. jūlija plkst. 12.00 piedalās Latvijas ģimenes ārstu asociācijas pieteiktajā protesta akcijā, tādējādi pārtraucot sniegt pacientiem valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

 

Aptaujājot ģimenes ārstus, secināts, ka daļa ģimenes ārstu nesniedz informāciju par dalību protesta akcijā vai šobrīd nevar sniegt viennozīmīgu atbildi, savukārt vairāki ģimenes ārsti atkārtoti sazinās ar NVD, lai ziņotu, ka ir mainījuši lēmumu un protesta akcijā tomēr nepiedalīsies.

 

Lai efektīvi plānotu un nodrošinātu iedzīvotājiem medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas protesta laikā, ģimenes ārsti tiek aicināti steidzami sniegt informāciju par savu dalību protesta akcijā. Ja informācija par dalību līdz šim nav sniegta vai tā ir mainījusies, par to jāinformē NVD, līdz 4. jūlija plkst. 8.00 sniedzot atbildi uz aptaujas e-pastu vai sūtot informāciju NVD teritoriālajai nodaļai, ar kuru ir noslēgts līgums par valsts apmaksātu pakalpojumu sniegšanu.

 

Vienlaikus arī Latvijas Ģimenes ārstu asociācija un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācija tiek aicināta sniegt NVD viņu rīcībā esošo informāciju par ģimenes ārstiem, kuri piedalās protesta akcijā.

 

Ņemot vērā, ka šobrīd nav pieejama informācija par protesta akcijas ilgumu, savukārt aptaujātie ģimenes ārsti sniedz atšķirīgu informāciju par iespējamo protesta ilgumu, NVD aicina iedzīvotājus iepazīties ar informāciju par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām protesta akcijas laikā.

 

Ja rodas nepieciešamība saņemt kādu no ģimenes ārsta sniegtajiem pakalpojumiem, vispirms iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar sava ģimenes ārsta praksi, lai noskaidrotu, vai ģimenes ārsts piedalās protesta akcijā.

 

Ja ģimenes ārsts nav pieejams, primāri ieteicams vērsties pie dežūrārstiem, kuri sniedz medicīniskas konsultācijas ģimenes ārsta kompetences ietvaros un protesta laikā pieņem pacientus ne tikai vakara stundās, bet arī dienas laikā. Savukārt lauku reģionos var vērsties feldšerpunktos, kuros strādā ārstu palīgi.

 

Ja dežūrārsti vai feldšerpunkti nav pieejamā attālumā, medicīnisko palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos vai slimnīcu uzņemšanas nodaļās. Šajās iestādēs jāvēršas arī tad, ja konsultācija ir nepieciešama steidzami – piemēram, hronisku slimību paasinājuma gadījumos, traumu, apdegumu un citos akūtos gadījumos.

 

Informācija par ārstniecības iestādēm, kurās protesta laikā var saņemt medicīnisko palīdzību akūtā gadījumā, ir attēlota speciāli izveidotā interaktīvā kartē. Karte un informācija par to, kur var atvērt darbnespējas lapas, saņemt medikamentu receptes un citus pakalpojumus, ir pieejama NVD mājaslapā www.vmnvd.gov.lv, sadaļā „Medicīniskās palīdzības saņemšana protesta laikā”.

 

Informāciju sagatavoja:

Evija Štālberga,

Nacionālā veselības dienesta

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: 67045007, 28383970                                                                  

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.