02.06.2017
Valkas ugunsdzēsēji glābēji  aicina uz “Valkas – Valgas ugunsdzēsībai 150” pasākumiem

Valkas un Valgas pilsētas svētku laikā abu valstu ugunsdzēsēji glābēji ar vairākiem pasākumiem  kopīgi atzīmēs  vēl kādu apaļu jubileju – ugunsdzēsībai dvīņu pilsētās jau 150 gadus ilga vēsture. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandieris Salvis Stepiņš aicina svētku pasākumos piedalīties gan bijušos, gan esošos ugunsdzēsējus glābējus.

 

9.jūnijā plkst. 14.00, Valgas pilsētas muzejā (Vabaduse ielā 8, Valgā)  notiks “Valkas un Valgas ugunsdzēsībai 150” jubilejas pasākumu svinīgā atklāšana, kurā piedalīsies Valkas un Valgas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī sadarbības partneri no Valkas pašvaldības, Valkas pašvaldības policijas,  Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Valsts policijas.

 

10.jūnijā plkst. 16.00 esošie un bijušie Valkas ugunsdzēsēji glābēji aicināti uz svinīgo koncertu Valkas mūzikas skolā.

 

Savukārt 11.jūnijā plkst. 9.30 visi aicināti pulcēties un piedalīties svētku gājienā no Valkas vēsturiskās depo ēkas Raiņa ielā līdz pat Valgas pilsētas centram orķestra pavadībā. Valgā, laukumā pie veikala RIMI, arī Valkas ugunsdzēsēji glābēji demonstrēs savu tehniku un aprīkojumu.

 

Latvijā pirmā pilsētas ugunsdzēsēju komanda radās 1845.gadā Dinaburgā (tagad Daugavpils). Rīgā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība sāka veidoties 1864.gadā, un 1865.gada 17.maijā tās komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku Aleksandra ielā (tagad Brīvības iela) Rīgā. Arī citur Latvijā arvien jaunas komandas ķērās pie "sarkanā gaiļa" apkarošanas, un pirms 2.pasaules kara te rosījās jau vairāk nekā 200 ugunsdzēsēju komandu. Šobrīd Latvijā izveidots starptautiskiem standartiem atbilstošs ugunsdzēsības un glābšanas dienests, tradicionālo darbību paplašinot ar civilās aizsardzības un glābšanas funkcijām.

 

Pirms diviem gadiem tika atklāta jaunā Valkas ugunsdzēsības depo ēka, kurā ir gan dežūrmaiņas, administrācijas un apmācību telpas, gan plašs garāžas bloks ar novietni astoņiem ugunsdzēsības automobiļiem, speciālo automobiļu apkopes zonu un mazgātuvi, gan arī mācību tornis. Šodien strādājošiem ugunsdzēsējiem glābējiem ir nodrošinātas  mūsdienu darba specifikai atbilstoši darba apstākļi. Valkas depo bija otrā Eiropas Savienības prasībām atbilstošā ugunsdzēsības depo kompleksa jaunbūve, kura uzcelta atjaunotās Latvijas neatkarības laikā.

 

 

Plašākai informācijai par Valkas –Valgas svētku pasākumiem:

Salvis Stepiņš,

VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandieris (salvis[punkts]stepins[uz]vugd[punkts]gov[punkts]lv, mob.67439171)

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.