30.11.2017
Valkā atklās pieminekli Latviešu Nacionālajai Padomei

2. decembrī plkst. 20.00 Raiņa ielā 9A tiks atklāts piemineklis Latviešu Nacionālajai Padomei.

 

“Piemineklis Latviešu Nacionālajai Padomei ir sava veida parādu atdošana cilvēkiem, kuri 1917. gadā Valkā riskējot ar savām dzīvībām, ideālu vadīti, faktiski neiespējamā situācijā ielika pamatus Latvijas valstij. Līdz šim nebija vietas, kur šos cilvēkus pieminēt, tādēļ šis piemineklis Valkā jau ir iesaukts par “Mazo brīvības pieminekli”. Šoreiz jāsaka paldies Saeimas valdošajām frakcijām, kuras piešķīra līdzekļus šī pieminekļa izveidei un šis ir objekts , kurš vēl ilgi pēc Latvijas simtgades atgādinās par lielo jubileju. Tas atrodas pašā pilsētas centrā ar nodomu, lai cilvēki jautātu un interesētos, kas tas ir, kam par godu tas ir uzcelts un katru reizi, stāstot šo stāstu, mēs izstāstām arī šo Latvijas interesanto vēstures daļu”, komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

Svētku gājiens sāksies plkst. 19.30 no Valkas pilsētas kultūras nama, noslēgsies Rīgas ielā 9A pie jaunā monumenta.

Monumenta pamatni veido lielākais dzirnakmens Latvijā – kā dzīves, laika un notikumu aplis. Monumenta idejas autore ir tēlniece Arta Dumpe. Svētku diena noslēgsies ar salūtu un īpašu animētu “Stāstu par Latviju”, kurā no 540 bērnu darbiem izvēlēti 100, un mākslinieks Jānis Pētersons no tiem radījis animāciju.

 

 

Svētku dienā ikviens aicināts arī bezmaksas skatīties dokumentālo un animācijas filmu programmu Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas abās ēkās, Andra Vēža un Kristīnes Ancutaites izstādi „Pāreja” Valkas novadpētniecības muzejā un Zemgales reģiona sveicienu - mākslinieka Ulda Čamaņa personālizstādi „Otrais tukšuma savādnieks” Valkas pilsētas kultūras namā.

 

Visa 2.decembra dienas programma pieejama ŠEIT

 

 

Tiekamies svētkos! 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Dace Pūce

Valkas novada domes

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.