15.01.2018
Pilsēta kļuva garīgi gaišāka

Gaidot Ziemassvētkus un gadu miju daudzas valcēniešu ģimenes  bija izrotājušas savu dzīvokļu logus, balkonus. Privātmāju īpašnieki ar gaismiņām apklāja arī kokus un krūmus. Jauno tehnoloģiju laikmetā ir atrasti aizvien jauni rotājumi veidi .

 

Kaimiņi ietekmējas viens no otra, kā piemēru varu minēt 2016.gadā apbalvoto Cukānovu ģimenes māju Muzeju ielā un jau 2017.gadā kaut kas līdzīgs radās netālu esošajā Kuncēviču ģimenes mājas fasādē Rīgas ielā.

 

Tāpat Ausekļa iela 26, kur gadu no gada vairākas ģimenes izgaismo savus logus un lodžijas un  katru gadu rodas jauni gaismas objekti, kuri tiek apbalvoti, šīs mājas pagalmā jau vairākus gadus ir sava izrotāta egle. Prieks ir arī visiem apkārtējiem.

 

Gaismas objektu vērtēšana ir samērā subjektīva, vienam vērotājam ļoti patīk, citam ir par daudz utt. Mēs aicinājām iedzīvotājus ieteikt apbalvošanai gaismas objektus. Šogad aktīvākie bija A.Čekanoviča, A.Sikatere, S.Kalniņa, M.Sīmane, Z.Švalbe, kurš ieteica pat 4 objektus, bet atstāja kļūdainu telefona numuru, kā rezultātā nevarējām uzaicināt uz balvas saņemšanu pasākumā.

 

Salīdzinoši mazāk krāšņi, ar redzētiem kaimiņpilsētu veikalu, iestāžu skatlogiem, bija mūsu pilsētas centra veikalu skatlogi. Priecājamies par mūsu iepriekš apbalvoto gaismas objektu veidotājiem, kuri gadu no gada atkal iededz jaunas gaismiņas. Vairākās mājās arī pa dienu logos var redzēt bērnu izveidotā aplikācijas un veidojumus. Neviens garāmgājējs vai braucējs nevar palikt vienaldzīgs Parka ielā pie Aumeisteru ģimenes īpašuma, tāpat daudzās mājas Zemgales 17a, 19, 62, Līvu 6, Rīgas 38, 46, 50 A, 68 , Raiņa 5, 14, 18  ielās kā arī abās Ausekļa ielas pusēs pie tilta abas Zalužinsku mājas. Šogad simpātiska gan no iekšpuses, gan ārpuses J.Cimzes  mūzikas skola, Valkas pamatskola, kafejnīca “Rozmarīns”, SIA Jumis uc.

           

 

Zvaigznes dienā - Gaismas pēcpusdienā notika bērnu literārā konkursa “Doma izgaismo vārdu" laureātu un gaismas veidotāju apbalvošana. Abi konkursi notiek ar Valkas novada domes atbalstu, kā arī Latvijas Bērnu fonda un fonda Ziedot.lv atbalstu.

 

Bērnu konkursā par laureātiem tika atzīti Liene Kauķe un Kristers Trūle no Lizuma, Baiba Bogdane, Gerda Šteinerte no Rīgas, Agnija Reiniece no Valkas, Marta Oše no Lielvārdes. Galveno balvu 100 eiro stipendiju no Bērnu fonda ieguva Ādams Lapiņš no Rīgas.

                 

 

Gaismu veidotāju grupā visvairāk tika apbalvoti privāto māju īpašnieki – Auniņu, Zelču, Kuncēviču, Pulles un Etjantenu ģimenes. Daudzdzīvokļu māju grupā Jaunzemu, Bukšu un Seņkānu ģimenes. Uzņēmumu, iestāžu grupā veikals “Elstons”, kafejnīca “Rozmarīns” un Valsts nekustāmo īpašumu Valkas biroja izveidotais skvēriņš starp veikalu Freko un aptieku.

 

Visus pasākuma apmeklētājus vienoja Valkas folkloras kopas “Nāburgi “dziedātās dziesmas. Paldies visām žūrijām, novada domei un galvenais visiem tiem, kas mums radīja gaismas sajūtu sirdīs.

         

 

 

Gaismas pēcpusdienas veidotāju vārdā - Mārīte Magone.

 

 

  

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.