09.09.2019
Valcēnietis Juris Pētersons ar Latvijas radio amatieru komandu devušies ekspedīcijā uz Klusā okeāna salām

Latvijas radioamatieru komanda, kuras vadītājs ir valcēnietis Juris Pētersons devušies ekspedīcijā uz Kiribati un Nauru Republiku, kas ir salu valstis Klusā okeāna vidusdaļā.

 

Radio amatierisms ir vaļasprieks jeb hobijs, kurā tiek izmantota dažāda veida radio sakaru aparatūra, lai radioamatieri sazinātos savā starpā ar radioviļņu starpniecību. Cilvēki ar šo hobiju nodarbojas gan savu zināšanu papildināšanai elektronikā un radio teorijā, gan savam azartam.

 

Katram radioamatierim un ekspedīcijai ir savs izsaukuma signāls. Arī šai ekspedīcijai, ir iedots savs izsaukuma signāls – Kiribati Republikas signāls ir T30L, kas raidīs laika posmā no 6. līdz 15. septembrim un Nauru Republikas signāls C21WW raidīs no 16. līdz 25. septembrim.

 

Šajos laiku posmos radioamatieri no visas pasaules centīsies nodibināt sakarus ar ekspedīcijas komandu. Sakari ir nodibināti, ja katram izdodas nosaukt savu izsaukuma signālu un dot signāla novērtējumu. Radio sakaru nodibināšu iespējams veikt 3 dažādos veidos – ar balsi, ar telegrāfa palīdzību vai digitālā veidā.

 

Vairāk par ekspedīju var lasīt vietnē ŠEIT

 

 

Foto: No ekspedīcijas mājaslapas arhīva

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Ivo Leitis

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.