03.01.2019
Sveicam jaunā gada pirmo bērnu

Šodien tradicionāli Vidzemes slimnīca sveica savu pirmo šī gada bērnu – Emīlu, kurš pasaulē ieradās 1. janvārī  plkst. 4.00.

 

Kā pastāstīja viņa māmiņa Sintija, jaundzimušais ir ceturtais bērns ģimenē, kurā jau aug 10 gadus vecais Ralfs, astoņgadīgā Nikija un četrgadīgā Elīza. Ģimene ir deklarēta Valkas pagastā, tāpēc sveikt gada pirmo mazulīti bija ieradušās arī pārstāvji no Valkas novada pašvaldības.

 

“Aizvadītais gads mūsu slimnīcas dzemdību nodaļā”, uzsvēra Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, “bijis ļoti ražīgs – salīdzinot ar 2017. gadu, te piedzimuši par 108 bērniņiem vairāk. Tā šķiet pozitīva tendence Latvijas sarežģītajā demogrāfiskajā situācijā, kad katrs jaunais cilvēks ir vērtība. Tāda vērtība, kuras ilgtspēju palīdz nodrošināt arī mūsu ārsti un vecmātes, ikviens darbinieks, kurš rūpējas par topošo māmiņu un jaundzimušo mazuli. Līdz ar jaunajiem vecākiem priecājamies par katru veselo bērniņu un kopš pirmās piedzimšanas dienas palīdzam arī tiem, kuriem veselība vēl jāuzlabo. Ar gandarījumu uztveram faktu, ka arvien biežāk topošie vecāki izvēlas Vidzemes slimnīcu par sava bērniņa dzimšanas vietu. Tāpēc mūsu ikdienas rūpes un darbu turpinām veltīt gan visas slimnīcas, gan dzemdību nodaļas attīstībai, lai nodrošinātu mammai un bērnam drošu, draudzīgu un ērtu vidi.”

 

2018. gadā pavisam Vidzemes slimnīcā piedzimuši 1211 bērni, 579 meitenes un 632 puiši, bijuši 16 dvīņu pāri un pirmie Valmierā deklarētie trīnīši. No visiem jaundzimušajiem 239 bērni ir valmierieši.

 

2017. gadā Vidzemes slimnīcā piedzima 1103 bērni, 506 meitenes un 597 zēni, bija 11 dvīņu pāri.

 

Attēlā: sveicam gada pirmo bērniņu (no kreisās): Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, Ligita Sīmane, Valkas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja, Baiba Vorobjeva, Valkas novada pašvaldības sabiedrības veselības organizatore, māmiņa Sintija ar Emīlu, Natālija Šaramigina, dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecākā vecmāte, Inga Ozoliņa, ārstnieciskā direktore.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Benita Brila

Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.