13.01.2016
SIA "VTU Valmiera" alkometra testu pērn veicis 1081 cilvēks

2015.gadā SIA “VTU Valmiera” piedāvāto pakalpojumu  - alkohola koncentrācijas izelpā mērījumu – Valmierā, Kocēnu novadā, Valkā, Smiltenē un Rūjienā kopā izmantojis 1081 cilvēks.

 

Valmieras autoostā pārbaudi veikuši 643 interesentu, uzņēmuma caurlaides punktā - 166, Rūjienas autoostā - 218, Valkas autoostā - 32, Smiltenes autoostā - 22. Lai gan veikto pārbaužu skaits visos mēnešos bijis diezgan līdzīgs, jūnijā un decembrī alkohola koncentrācijas izelpā mērījumi veikti nedaudz vairāk.

 

Arī aizgājušo svētku dienās, no 2015. gada 24.decembra līdz 2016.gada 1.janvārim (ieskaitot), kopā pārbaudi veikuši 95 iedzīvotāji: Valmieras autoostā - 51, uzņēmuma caurlaides punktā - 14, Rūjienas autoostā - 19, Valkas autoostā - 6, Smiltenes autoostā - 5.

 

SIA “VTU Valmiera” atgādina, ka Ceļu satiksmes likuma 28.pants nosaka, ka transportlīdzekli vadīt aizliegts: ja transportlīdzekļa vadītājam, kuram mehānisko transportlīdzekļu vadīšanas stāžs ir lielāks par diviem gadiem, alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles; transportlīdzekļa vadītājam, kuram mehānisko transportlīdzekļu vadīšanas stāžs nepārsniedz divus gadus, alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,2 promiles; transportlīdzekļa vadītājam, kas vada D1, D, D1E, DE, TRAM un TROL kategorijai atbilstošus transportlīdzekļus, alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,2 promiles; mopēda vai velosipēda vadītājam alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles (http://likumi.lv/doc.php?id=45467).

 

Lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus, SIA “VTU Valmiera” piedāvā veikt alkohola koncentrācijas izelpā mērījumus arī turpmāk. Pārbaude interesentiem pieejama katru dienu SIA “VTU Valmiera” caurlaides punktā (Kocēnu novadā, Kocēnu pagastā, “Brandeļos”) no plkst. 5:00 līdz 24:00, kā arī Valmieras pilsētas autoostā (Stacijas ielā 1), Valkas autoostā (Rīgas iela 7, Valka), Rūjienas autoostā (Brīvības ielā 12, Rūjienā) un Smiltenes autoostā (Pils iela 1, Smiltene) iestāžu darba laikā.

 

Testam izmantoti sertificēti alkometri ar vienreizējiem iemušiem. Rezultāti uzrādīs klientam alkohola koncentrāciju izelpā konkrētajā brīdī, tomēr darbinieks, kurš veiks pārbaudi, nesniegs ieteikumus, kā rīkoties. Tāpat arī SIA “VTU Valmiera” neuzņemas atbildību par klienta rīcību, kas varētu būt atkarīga no pārbaudes rezultāta. Maksa par pakalpojumu - 3 EUR, ieskaitot PVN. Maksa par atkārtotu pārbaudi pēc 15 min - 1.50 EUR, ieskaitot PVN.

 

 

 Informāciju sagatavoja:

Zane Bulmeistare

SIA „VTU Valmiera”
Sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.