16.05.2022
Šajā nedēļas nogalē Valkas novadā notiks Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību NAMEJS 2022 pavasara posms

Šajā nedēļa nogalē, 20. – 22.maijā, Vidzemē, tostarp Valkas novadā, notiks Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību NAMEJS 2022 pavasara posms, kurā Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde pārbaudīs bataljonu spēju veikt aizsardzības uzdevumus konvencionāla militāra apdraudējuma gadījumā.

 

Militāro mācību laikā Gaujienas, Virešu, Valkas, Strenču, Vijciema, Zvārtavas, Smiltenes, Bilskas, Grundzāles, Launkalnes, Trikātas un Plāņu pagastā Vidzemes brigādes zemessargi un karavīri veiks aizkavēšanas un aizsardzības operācijas, patrulēšanu un reidus, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un novērošanas posteņus, kā arī uzstādīs šķēršļus un pildīs citus mācību scenārijā noteiktos uzdevumus.

 

Mācību laikā Vidzemē pa valsts galvenajiem un reģionālajiem ceļiem pārvietosies, kā arī apvidū izvērsīsies taktisko uzdevumu veikšanai Latvijas un sabiedroto valstu karavīri un militārā tehnika. Mācību uzdevumi tiks veikti, izmantojot tikai salūtmunīciju un kaujas imitācijas līdzekļus, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību.

 

Mācību uzdevumu veikšanai 21. un 22.maijā mācību norises vietās Vidzemē plānota arī militāro gaisa kuģu iesaiste (gan iznīcinātāju, gan helikopteru), kas notiek tikai normatīvajos aktos noteiktajā augstumā un ātrumā. Lai gan lidaparāti lidos šķietami zemu, to radītais troksnis ir īslaicīgs un nenodara nekādu kaitējumu cilvēkiem un īpašumam.

 

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret militāro mācību aktivitātēm valsts teritorijā, kas palīdz uzlabot valsts aizsardzības spējas un vērstas uz valsts nacionālās un NATO kolektīvās drošības stiprināšanu.

 

Mācību aktīvā fāze noslēgsies 22. maijā plkst. 14.00 Valkā ar kopēju ceremoniju, kurā piedalīsies Latvijas Republikas aizsardzības ministrs, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes un 3.Latgales brigādes vienības, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri un Igaunijas Aizsardzības spēku vienības. Pirms ceremonijas, sākot no plkst. 12.00, Valkā pie autoostas būs apskatāma Latvijas un  sabiedroto spēku militārā tehnika, ekipējums un ieroči.

 

Savukārt no 22. maija vakara līdz 24.maijam vakaram Valkas novada Ērģemes pagasta Turnā notiks Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes štāba mācības, kuru laikā Turnā būs redzama militārā tehnika un karavīri, bet netiks lietota nekāda veida munīcija un netiks radīts troksnis. Karavīru izvietošanās Turnā nekādi neietekmēs Turnas ikdienas dzīvi un neradīs neērtības iedzīvotājiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Kapteine Ieva Karlsberga

Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes

Informācijas daļas priekšniece

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.