25.01.2016
NVA aicina biedrības un nodibinājumus iesaistīt jauniešus darbā sabiedrības labā

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) arī šogad aicina biedrības un nodibinājumus iesaistīt jauniešus darbā sabiedrības labā, piedaloties atbalsta pasākumā "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā", kas kopš 2014.gada sākuma tiek īstenots Eiropas Savienības projekta “Jauniešu garantijas” ietvaros.

 

Veidot darba vietas jauniešiem bezdarbniekiem aicināta jebkura Latvijā reģistrēta biedrība vai nodibinājums (izņemot politiskās partijas), kas sociāli nozīmīgu darbību veic tādās jomas kā labdarības projekti, sociālā aprūpe, lauksaimniecība, māksla, kultūra, izglītība, ēdināšana, sporta pasākumi, administratīvais darbs un citas.

 

NVA biedrībām vai nodibinājumiem palīdzēs izvēlēties to darbības specifikai un prasībām visatbilstošākos kandidātus no NVA reģistrētiem jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Jaunietim, kas piedalās pasākumā, NVA maksās ikmēneša stipendiju 90 eiro apmērā proporcionāli mēnesī nostrādātajām dienām un apdrošinās pret nelaimes gadījumiem. Jaunieša  iesaistes ilgums pasākumā – līdz 6 mēnešiem, atkārtota iesaiste iespējama ne ātrāk kā 12 mēnešus pēc iepriekšējās dalības pabeigšanas.

 

Kopš pasākuma "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" īstenošanas sākuma tajā jau ir iesaistījušās 270 nevalstiskās organizācijas, kas 1 627 jauniešiem  bezdarbniekiem deva iespēju iegūt darba pieredzi un attīstīt darba iemaņas, strādājot tādās profesijās kā, piemēram, sociālās palīdzības organizators, asistents personām ar invaliditāti, aprūpētājs, skolotāja palīgs, kultūras vai sporta pasākumu organizators, pulciņu vadītājs, informācijas un datu ievades operators, administrators, projekta koordinators un citas.

 

Detalizētāka informācija par “Jauniešu garantijas” atbalsta pasākumu "Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā" izlasāma NVA mājaslapā.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.