28.01.2016
Mēģina izkrāpt naudu, uzdodoties par apdrošināšanas kompāniju darbiniekiem

Latvijas Apdrošinātāju asociācija informē, ka pēdējā laikā konstatēti vairāki naudas izkrāpšanas gadījumi, uzdodoties par apdrošināšanas darbiniekiem un izmantojot apdrošināšanas uzņēmumu vārdu. Šie gadījumi konstatēti Vidzemē – Valmieras, Cēsu, Smiltenes un Valkas apkaimēs.

 

Krāpnieki, uzdodoties par apdrošināšanas aģentiem, ierodas pie iedzīvotājiem mājās un piedāvā dzīvības apdrošināšanu, solot, ka no ieguldījumiem fondos apdrošinātā persona ik mēnesi saņems ievērojamu peļņu. Zināms, ka par katras šādas apdrošināšanas noformēšanu prasīta tūlītēja apmaksa skaidrā naudā, turklāt pretī netiek izsniegts jebkāds šo maksājumu apliecinošs dokuments vai līgums.

 

Svarīgi atcerēties, ka katras darījumā iesaistītās puses rīcībā vienmēr paliek dokumenti, kas apliecina noslēgto vienošanos – piemēram, abpusēji parakstīts līgums vai kvīts. Ja pārdevējs vai pakalpojuma sniedzējs to nevar nodrošināt darījuma slēgšanas brīdī, tas ir nopietns iemesls pārtraukt jebkādas turpmākas vienošanās ar viņu.

 

“Ja esat šādi piemānīts, nekavējoties un obligāti aicinām vērsties policijā! Tikai ierosinot izmeklēšanu, ir cerības saukt vainīgo pie atbildības,” norāda Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

 

“Ja kāda persona ierodas pie jums un piedāvā iegādāties jebkāda veida apdrošināšanu, noteikti pārliecinies par šī apdrošināšanas uzņēmuma pārstāvja, starpnieka vai brokera tiesībām šādu darījumu slēgt – to var izdarīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vai konkrētā apdrošinātāja, kura vārdā pārstāvis ir vērsies pie potenciālā klienta, mājaslapā. Savukārt, ja internets nav pieejams, izmantojiet uzziņu dienestu, lai sazinātos ar konkrēto apdrošinātāju telefoniski,” uzsver Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

 

Apdrošināšanas starpnieku reģistri pieejami šeit

 

 

Par Latvijas Apdrošinātāju asociāciju

Latvijas Apdrošinātāju asociācija ir biedrība, kas pārstāv apdrošināšanas nozares intereses nolūkā sekmēt tās attīstību un caurspīdīgu pārraudzību. Būtisks biedrības uzdevums ir informēt sabiedrību par nozares aktualitātēm, skaidrot notikumus un kliedēt mītus. Asociācijā ir 16 biedri, kas aptver 99% Latvijas tirgus. Kopš 2004. gada darbojas arī asociācijas ombuds jeb ārpustiesas atlīdzību strīdu izskatīšanas institūcija.

 

Plašāka informācija:

Sandija Šaicāne

Latvijas Apdrošinātāju asociācija

Tālr.: 67360898

E-pasts: office[uz]laa[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.