02.08.2017
Latvijas un Igaunijas nodarbinātības dienesti sadarbībā ar Valkas un Valgas pašvaldībām īstenos jaunu pārrobežu sadarbības projektu

Šī gada 3.augustā pulksten 13.00 viesnīcas “Albert Hotel” 11.stāva Konferenču zālē (Dzirnavu ielā 33, Rīgā) notiks Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA), Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonda, Valkas novada domes un Valgas pilsētas domes īstenotās “INTERREG Estonia-Latvia” programmas projekta “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana” atklāšanas pasākums, kuru atklās Latvijas labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

Latvijas un Igaunijas sadarbība ir labās prakses piemērs, kā inovatīvi un mūsdienīgi veicināt uzņēmējdarbības un nodarbinātības ciešu un reālu sasaisti. Valkas un Valgas pašvaldības ciešā sadarbība nodarbinātības veicināšanā ir apliecinājums tam, kā attīstīt un gūt labumu no pārrobežu darbaspēka mobilitātes,” uzsver labklājības ministrs Jānis Reirs.

 

Programmas “INTERREG Estonia-Latvia” projektu “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana” prezentēs NVA direktore E.Simsone.  Pasākumā piedalīsies Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fonda valdes locekle P. Līmala, Valgas pilsētas mērs K. Harks un Valkas novada domes priekšsēdētājs V.A. Krauklis.

 

NVA direktore Evita Simsone: “Kopš Latvijas pievienošanās Eiropas Savienībai darba ņēmējiem Baltijas kaimiņvalstu darba tirgus ir kļuvis pieejamāks. Īpaša situācija ir Valkā un Valgā, jo šīs pilsētas veido unikālu teritoriju, kur daudziem iedzīvotājiem robežas šķērsošana darba dēļ ir ikdienas sastāvdaļa. Tāpēc starptautiskās pārrobežu sadarbības programmas “INTERREG Estonia-Latvia” ietvaros NVA ir izstrādājusi īpašu projektu “Pārrobežu darba tirgus integrācijas un nodarbinātības veicināšana”, kas tiks īstenots no 2017.gada 1.augusta līdz 2019.gada 30.jūlijam. Projekta mērķis – Valkas un Valgas pārrobežu teritorijā paaugstināt darba meklētāju iespējas atrast piemērotu darbu un darba devējiem palīdzēt atrast piemērotus darbiniekus.”

 

Sadarbībā ar Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fondu un vietējām pašvaldībām NVA īstenos pētījumu par Valkas un Valgas pašvaldību uzņēmējdarbības vidi un tās sasaisti ar nodarbinātību, darba tirgus pieprasījumu un piedāvājumu, kā arī veidos ieteikumus nākotnes aktivitātēm. Tiks piedāvātas dažādas nodarbinātību veicinošas aktivitātes darba meklētājiem, bezdarbniekiem, darba devējiem, kā arī strādājošajiem. Kopīgi ar Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fondu tiks rīkoti Livonijas darba tirgi, semināri un informatīvās dienas.

 

“INTERREG Estonia-Latvia” programma ir viena no 60 pārrobežu sadarbības programmām, kas saskaņā ar Eiropas teritoriālās sadarbības izlīdzināšanas politikas mērķiem darbojas Eiropas Savienības (ES) iekšējo robežu teritorijās. “INTERREG Estonia-Latvia” programmu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Igaunijas Republika un Latvijas Republika.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.