04.03.2016
E-prasmju nedēļā - bezmaksas semināri par VID e-pakalpojumiem

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) E-prasmju nedēļas ietvaros laika posmā no šī gada 7.marta līdz 12.martam aicina apmeklēt VID bezmaksas seminārus pašvaldību bibliotēkās Liepājā, Ogrē, Jelgavā, Ventspilī, Asaros un Lielvārdē. No 1.marta tūri pa Latviju ir uzsācis arī VID “e-busiņš”. Gan semināros, gan VID “e-busiņā” VID speciālisti iepazīstinās ar VID e-pakalpojumiem, tajā skaitā – Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu elektroniski.

 

VID bezmaksas semināri par VID e-pakalpojumiem E-prasmju nedēļas ietvaros šogad notiks šādās pašvaldību bibliotēkās:

  • martā pl. 11.00 - Liepājas Centrālā zinātniskā bibliotēka (Liepāja, Malkas iela 4)
  • martā pl. 17:30 - Ogres Centrālā bibliotēka (Brīvības iela 35)
  • martā pl. 11.00 - Jelgavas Zinātniskā bibliotēka (Jelgava, Akadēmijas iela 26)
  • martā pl. 11.00 - Ventspils bibliotēka (Ventspils, Akmeņu iela 2)
  • martā pl. 11.00 - Asaru bibliotēka (Dzimtenes iela 15)
  • martā pl. 14:00 - Lielvārdes bibliotēka (Parka iela 3)

 

Aicinām iedzīvotājus arī izmantot speciāli izstrādātos jaunos vizuālos palīgmateriālus par pieslēgšanos EDS un Gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanu un iesniegšanu elektroniski. Tie pieejami vairākās sadaļās VID mājaslapā – gan pie informācijas par Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu, gan sadaļā par VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Šajā vizuālajā materiālā  VID Elektroniskās sistēmas lietotājiem vienkāršotā veidā “soli pa solim” tiek skaidrotas veicamās darbības, lai pareizi pieslēgtos EDS un veiksmīgi aizpildītu un iesniegtu Gada ienākumu deklarāciju. Vizuālais materiāls ir noderīgs gan personām, kas iesniedz deklarāciju brīvprātīgi, kā arī tām personām, kam tā jāiesniedz obligāti.

 

Savukārt VID “e-busiņš” laika posmā no šī gada 1.marta līdz 11.martam apmeklēs vairākas pašvaldības Latgales pusē (Daugavpils, Krāslavas un Rēzeknes apkaimē), lai palīdzētu elektroniski iesniegt Gada ienākumu deklarāciju gan tiem nodokļu maksātājiem, kuriem tā jāsniedz obligāti, gan tiem, kuri vēlas to iesniegt brīvprātīgi, lai atgūtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par izglītību, ārstniecību, iemaksām pensiju fondos u.c. attaisnotajiem izdevumiem. Precīza informācija par VID “e-busiņa” ierašanās laiku ir pieejama attiecīgajā pašvaldībā (VID “e-busiņa” grafiks martam pieejams arī šīs ziņas pielikumā).

 

Lai VID “e-busiņā” varētu elektroniski iesniegt Gada ienākumu deklarāciju, lūdzam nodokļu maksātājus ņemt līdzi personu apliecinošu dokumentu (pasi vai eID karti), internetbankas kodu karti un attaisnojuma dokumentus (maksājumi par izglītību, medicīnas un zobārstniecības pakalpojumiem), kas skenētā veidā būs jāpievieno Gada ienākumu deklarācijai. To būs iespējams izdarīt arī “E-busiņā”, jo tas ir aprīkots ar portatīvo datoru, eID karšu lasītāju, mobilo internetu un dokumentu skeneri.

 

E-prasmju nedēļa Latvijā notiek jau septīto gadu, un VID vienmēr ir bijis tās aktīvs dalībnieks. VID regulāri pilnveido savus e-pakalpojumus, lai sniegtu nodokļu maksātājiem iespēju nokārtot savas nodokļu saistības ātri, ērti un vienkārši jebkurā tam piemērotā laikā un vietā. Piedalīšanās E-prasmju nedēļā ir vēl viena lieliska iespēja iepazīstināt un mudināt iedzīvotājus izmantot VID e-pakalpojumus, kā arī klātienē uzzināt klientu atsauksmes un vēlmes.

Plašāka informācija par VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu jeb EDS pieejama VID mājaslapā www.vid.gov.lv sadaļā “Elektroniskā deklarēšanas sistēma”.

 

E-prasmju nedēļas mērķis ir veicināt visas sabiedrības diskusiju par digitālo prasmju nozīmi, iepazīstināt ar jaunākajām digitālo prasmju apmācības programmām un rīkiem, kā arī e-pakalpojumiem. To koordinē Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Nedēļas galvenie partneri ir AS “Rix Technologies”, “Microsoft Latvija” un VAS “Latvijas valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC).  E-prasmju nedēļas norise Latvijā ir daļa no Eiropas kampaņu e-Skills for Jobs 2016 un Get Online week 2016 aktivitātēm.

Par aktuālajiem E-prasmju nedēļas 2016 pasākumiem ir iespējams uzzināt e-prasmju mājas lapā www.eprasmes.lv. Dažādi pasākumi norisināsies Latvijas reģionos un pilsētās, bet galvenos pasākumus būs iespējams vērot tiešraidē. Šobrīd E-prasmju nedēļas 2016 organizēšanā iesaistījušies jau vairāk nekā 63 reģionālie partneri no dažādiem Latvijas novadiem. Ar tiem ir iespējams iepazīties E- prasmju nedēļas Digitālajā kartē.

 

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.