29.06.2016
Diskusijā NĀKOTNES PILSĒTAS uzzini, noskaidro un iedvesmojies

2.jūlijā no plkst.16:00 līdz 17:30 Cēsīs, sarunu festivāla LAMPA ietvaros, tiks pulcināti Ziemeļvalstu un Latvijas pilsētu mēri, lai runātu par pilsētvidi bez automašīnām, to, kā ar dabas resursiem apgādāt sevi ar vajadzīgo enerģiju, par vertikālo apbūvi, kur cilvēki dzīvo un pārvietojas dažādos līmeņos un daudziem citiem interesantiem urbāniem izaicinājumiem un risinājumiem.

 

Kāda būs nākotnes pilsēta mūsu ģeogrāfiskajā reģionā? Kādi izaicinājumi sagaidāmi, pieaugot apdzīvotībai, automašīnu skaitam, pieprasījumam pēc resursiem, imigrantu kopienām? Un kādi reāli risinājumi pastāv jau šodien?

 

Atbildes uz šiem jautājumiem meklēsim mūsu ģeogrāfiskā reģiona kontekstā. Diskusijās no Latvijas piedalīsies Cēsu pilsētas mērs Jānis Rozenbergs un Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, savukārt Ziemeļvalstis pārstāvēs Bornholmas mērs Vinnija Grosbella (Dānija), Aust-Agderas reģiona mērs Jūns Ūlavs Strands (Norvēģija), Pori mērs Aino Maija Lūkonena (Somija) un Motalas mērs Eliass Georgess (Zviedrija) un stāstīs par esošiem risinājumiem savās pilsētās un reģionos un izsapņos nākotnes vīzijas.

 

Divu stundu garajā diskusijā meklēsim gan labās prakses piemērus, gan atbildes uz jautājumiem, kā veidot sinerģiju starp sabiedrību un pašvaldībām, kā ar sabiedrības iesaisti būvēt nākotnes pilsētas – piemērotas nākotnes cilvēka vajadzībām. Diskusiju vadīs bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

 

Ja zini, kas ir, piemēram, viedā pilsētplānošana un ģentrifikācija – nāc dalies ar viedokli, ja nezini – noskaidro un iedvesmojies tam, kā tu vari būt daļa no pārmaiņu procesa.

 

Diskusiju rīko Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība.

 

Pirms diskusijas visi ieinteresētie žurnālisti aicināti uz kafijas stundu, kuras laikā būs iespēja tikties ar diskusijas dalībniekiem, uzdot viņiem jautājumus un intervēt. Tikšanās notiks no plkst. 14:45 līdz 15:45 Koncertzālē “Cēsis”, Raunas ielā 12, 5.stāvā. Par piedalīšanos preses brīfingā, lūdzam sazināties ar projekta vadītāju Maiju Kāli, tel.26114496, maija[uz]norden[punkts]lv.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.