06.05.2020
Baltijas valstis no 15. maija atvērs iekšējās robežas iedzīvotāju brīvai kustībai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 6. maijā, videokonferencē ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) un Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis) vienojās no 15. maija atcelt Covid-19 ierobežojumus uz Baltijas valstu iekšējām robežām.

 

Baltijas valstu premjerministri bija vienisprātis, ka Baltijas valstu sekmīgi īstenotie pasākumi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību, ir pietiekams pamats, lai no 15. maija tiktu atcelta Baltijas valstu iekšējo robežu kontrole. Baltijas valstu iedzīvotājiem līdz ar to tiks nodrošināta brīva kustība reģionā. Savukārt iedzīvotājiem, kuri ieradīsies no citām valstīm, arī turpmāk būs jāievēro 14 dienu pašizolācija.

 

Baltijas valstu ārlietu ministriem uzdots vienoties par praktiskiem soļiem ierobežojumu atcelšanā un informācijas apmaiņā par Baltijas valstīs ieceļošajām personām.

 

Sarunas gaitā ar Igaunijas un Lietuvas kolēģiem K. Kariņš pauda pārliecību, ka reģionālajiem transporta un enerģētikas infrastruktūras projektiem būs nozīmīga loma cīņā ar Covid-19 krīzes sekām un reģiona ekonomikas atveseļošanā. Baltijas valstu premjerministri uzsvēra, ka elektrotīklu sinhronizācijas projekts norit atbilstoši plānam.

 

Lai koordinētu Baltijas valstu sadarbību Covid-19 ierobežojumu pakāpeniskā atcelšanā, šodien notiek arī Baltijas valstu veselības ministru videokonference, savukārt piektdien plānotas Baltijas valstu ārlietu ministru, kā arī iekšlietu ministru videokonferences.

 

Foto: KM Latvijas valsts simtgades birojs / Kaspars Teilāns

 

Informāciju sagatavoja:

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs

mk.gov.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.