10.11.2017
Mārtiņdienas ieskaņai aizvadīts stāstnieku konkursa pusfināls

9. novembris Stāstnieku konkursa pusfinālam “Zinu, zinu tēva sētu”, Valkas novada BJC “Mice”, kopā bija pulcinājis jaunos tautas mutvārdu daiļrades interesentus no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Ērģemes un Vijciema pamatskolām, kā arī Burtnieku novada Ēveles pamatskolas.

 

Uzstāšanās sākumā konkursa dalībnieks īsi iepazīstināja ar sevi un tad paša izvēlētā secībā stāstīja latviešu vai citas tautas pasaku, vienu neparastu gadījumu no savas vai vecāku, radinieku, draugu vai skolas dzīves, un vienu īsu sižetisku prozas žanru, piemēram, ātrrunu, spoku stāstu vai anekdoti.

 

Žūrija, kurā darbojās Evija Smane, Silvija Dorša un Gita Dudele, ar lielu interesi noklausījās visus stāstniekus un rūpīgi izvērtējot katru, uz finālu, kas notiks Rīgā Latviešu biedrības namā 2. decembrī, izvirzīja sešus dalībniekus trīs dažādās vecuma grupās:

 

Jaunākajā grupā - Eniju Loretu Dālbergu un Dilanu Radu Milošu no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas (turpmāk VJCĢ);

 

Vidējā grupā - Esteri Džeinu Dālbergu (VJCĢ) un Martu Šaicāni (Vijciema pamatskola);

 

Vecākajā grupā – Sandiju Anci Vītolu un Vendiju Kalniņu (abas VJCĢ).

 

Uz Rīgu dosies arī Burtnieku novada Ēveles pamatskolas 5. klases skolnieks Dāvids Kleins, kurš šajā konkursā piedalās jau kopš pirmās klases un ir sasniedzis gana labus rezultātus arī fināla kārtās Rīgā.

 

Novēlēsim visiem šiem konkursantiem veiksmi un labus rezultātus finālā!

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada BJC “Mice” izglītības speciāliste

Tija Bērtiņa

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.