01.03.2017
Martā D vitamīna līmeņa noteikšana tikai par 6 eiro!

Pavasara nogurums? Nespēks? Apātija? Bieža saaukstēšanās? Bet varbūt – D vitamīna nepietiekamība, kas rada grūti izskaidrojamās neveselības pazīmes gan pieaugušajiem, gan bērniem?

 

Pērnā gada decembrī Vidzemes slimnīcas laboratorijā, analizējot asins paraugus, lai noteiktu D vitamīna līmeni organismā, konstatēts, ka tikai 19% cilvēku no pārbaudītajiem tas bija pietiekamā līmenī jeb virs 30 ng/ml. 79% sieviešu analīzes uzrādīja D vitamīna deficītu. Bet no vīriešiem tikai 6% D vitamīns bija pietiekamā līmenī, pārējiem 94% atklāts D vitamīna deficīts, kas dažiem bija pat 10 reizes zemāks par normu! D vitamīns pietiekamā līmenī bija 33% bērnu, pārējiem bērniem – nepietiekams vai krietni zemāks par normu.

 

         

Lai noteiktu D vitamīna līmeni organismā, varat doties uz Vidzemes slimnīcas laboratorijas analīžu nodošanas kabinetu Jumaras ielā 195, 1. stāvā, 182. kab. darbdienās plkst. 7.30-15.30 vai Konsultatīvo kabinetu Bastionā, Bastiona ielā 24, 101. kabinetā, darbdienās plkst. 8.00-15.30, sestdienās plkst. 8.00-11.00.

Vidzemes slimnīcas Poliklīnikā Valkā, Rūjienas ielā 3, Steidzamās medicīniskās palīdzības punktā asinis analīzēm pieņem darbdienās plkst. 8.00-12.00, izņemot piektdienu.

 

         

Lai pēc iespējas uzlabotu izmeklējuma pieejamību pēc pelēkajiem ziemas mēnešiem, Vidzemes slimnīcas laboratorijā tikai martā izmeklējuma cena pazemināta līdz EUR 6,00!

 

         

Kāpēc D vitamīns ir tik svarīgs?

Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļas virsārste Irina Krastiņa: “D vitamīns, tāpat kā pārējie vitamīni un minerālvielas, ietekmē visu organisma attīstību, jo īpaši bērna imūnsistēmas, nervu sistēmas un skeleta kaulu veselību un pareizu attīstību. D vitamīna nepietiekamība bērnībā nozīmē veselības problēmas, kas pieaugušo vajās visu mūžu un pazeminās dzīves kvalitāti”.

Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas virsārste Ligita Belasova: “Pētījumos citviet pasaulē ir atklāts, ka pazemināts D vitamīna līmenis organismā iespaido ne tikai kaulu sistēmu, veicinot osteoporozes un rahīta attīstību. Atklāta saikne arī starp nepietiekamu D vitamīna līmeni un paaugstinātu arteriālo asinsspiedienu, depresijas, multiplās sklerozes, reimatoīdā artrīta, augšējo elpceļu infekciju, sirds un asinsvadu slimību, cukura diabēta, kā arī muskuļu vājuma rašanos un attīstību un palielinātu dažu ļaundabīgo audzēju veidu rašanās risku”.

 

         

Kāpēc jāpārbauda D vitamīna līmenis?

Pētījumos par D vitamīna līmeni Latvijas iedzīvotājiem atzīts, ka D vitamīna nepietiekamība un deficīts mūsu iedzīvotāju vidū ir izplatīts neatkarīgi no vecuma, dzimuma un gadalaika. Tikai katram piektajam iedzīvotājam no visiem, kuru laboratoriskie rādītāji izmantoti pētījumos, D vitamīns organismā ir pietiekamā līmenī, bet katram otrajam pētījumu dalībniekam atklāts D vitamīna deficīts.

 

         

Ko darīt, ja analīzes uzrāda D vitamīna nepietiekamību?

Jāgriežas pie ārsta, kurš izvērtēs analīžu rezultātus un ieteiks izmaiņas dzīvesveidā (vairāk uzturēties svaigā gaisā, pamainīt ēdienkarti utt.) vai arī izrakstīs medikamentus D vitamīna deficīta kompensēšanai, jo ar uzturu vien grūti uzņemt nepieciešamo D vitamīna devu.

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

SIA “Vidzemes slimnīca”

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Benita Brila

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>