11.12.2017
Izskanējis Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls

Sestdien, 2. decembrī, Rīgā Latviešu Biedrības namā norisinājās jau XXI Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls.

 

Šogad tas kopā pulcēja 117 bērnus un jauniešus no visas Latvijas.  Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti no Latvijas Radio, Latviešu folkloras krātuves kā arī UNESCO LNK “Stāstu bibliotēku” tīkla labākie stāstnieki, skolotāji un tradīciju kopēji.

 

Konkurss noritēja pa vecuma grupām Līgo, Kabineta un Zelta zālēs. Viskuplāk pārstāvēta bija jaunākā grupa (47 dalībnieki), kurā Mazās stāstnieces nosaukumu saņēma Enija Loreta Dālberga no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 2. klases (turpmāk VJCĢ), bet Dilans Radu Milošs (VJCĢ 4. klase) Dižā stāstnieka nosaukumu. Vidējā grupā, kurā piedalījās 37 dalībnieki, kā Lielā stāstniece mājās atgriezās Estere Džeina Dālberga (VJCĢ 5. klase), bet Vijciema pamatskolas 6. klases skolniece Marta Šaicāne ieguva Dižās stāstnieces nosaukumu. Vecākā grupā 31 dalībnieka konkurencē Vendija Kalniņa un Sandija Ance Vītola (abas VJCĢ 7. klase) pierādīja, ka pieredze “dara savu darbu” un abas saņēma Dižās stāstnieces nosaukumu.

 

Visi fināla dalībnieki saņēma pasākuma labvēļu un atbalstītāju sarūpētas dāvanas.

 

Paldies, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolotājām Sarmītei Bricei, Aigai Dālbergai, Raineldai Popdjakunikai un Sandrai Veldrei, un Vijciema pamatskolas skolotājai Aijai Melbārdei par ieguldīto darbu sagatavojot bērnus šim konkursam, esot kopā ar viņiem ikdienas darbā un finālā! Paldies, bērnu vecākiem par atbalstu un uzmundrinošiem vārdiem gatavojoties šim nozīmīgajam notikumam un protams arī konkursa dienā Rīgā!

               

 

Paldies visiem fināla dalībniekiem par drosmi uzstāties klausītāju, žūrijas un konkurentu priekšā, par sasniegtajiem augstajiem rezultātiem, par izturību un novēlu neapstāties pie sasniegtā! Pilnībā varu pievienoties konkursa rīkotājas Māras Mellēnas vārdiem: “Vismīļākie man ir Mazie stāstnieki, jo viņiem vēl ir lielas izaugsmes iespējas!”

 

Šīs dienas ieguvums fināla dalībniekiem, skolotājām, vecākiem, atbalstītājiem - pozitīvas emocijas, prieks un gandarījums.

      

Ar Stāstnieku konkursa „Teci, teci, valodiņa 2017” fināla rezultātiem var iepazīties mājas lapā www.visc.gov.lv sadaļā Interešu izglītība, joma: Folklora.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada

BJC “Mice” izglītības speciāliste

Tija Bērtiņa

 

 

 

 

Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls (T.Bērtiņa)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.