14.03.2017
Aizvadīts 4.klašu pētniecības darbu konkurss Valkā

Pirmajā skolēnu pavasara brīvdienu dienā – 13.martā  jau tradicionāli  kopā pulcējās Valkas novada  skolu  ceturtklasnieki, kuri īsāku vai garāku laiku bija veltījuši, lai veidotu savas pētniecības prasmes. Dažs bija novērojis savu mājas mīluli – kaķi vai suni, dažs jau no pagājušā gada pavasara nopūlējies, lai savā dārzā audzētu kādus augus un novērotu  to attīstības likumsakarības, rudenī novāktu izaudzēto ražu un izdarītu secinājumus par veiksmēm un arī kļūdām, dažs pat pabijis Somijā un aplūkojis kaļķakmens raktuves, lai varētu tās salīdzināt ar Latvijā esošajām. Katrs varēja izvēlēties pētniecības darba tēmu atbilstoši savām interesēm, hobijiem vai ģimenes nodarbēm. Jāātzīst, ka lieti noderēja konsultantu palīdzība – bērniem veidot pētnieciskos darbus bija palīdzējuši gan skolotāji, gan vecāki, gan vecvecāki, brāļi un māsas.

 

Darbu aizstāvēšana parādīja, cik ļoti jaunie pētnieki ir ieinteresēti savos pētījumos, ar kādām grūtībām saskārušies un kādas mācības guvuši. Gandrīz visi atzina, ka savu pētījumu varētu arī turpināt, jo, tikai darot var saprast, cik izvēlētā tēma ir interesanta un plaša.

 

Darbus un uzstāšanos vērtēja zinoša žūrija – skolotājas Ineta Zute no Kārķu pamatskolas, Vizma Pole no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Gundega Jurševska no Ērģemes pamatskolas un Alise Matuka no Vijciema pamatskolas.

 

Gan žūrijas, gan visu klātesošo vērtējumā ceļazīmi uz reģionālo konferenci Valmierā 10.aprīlī ir nopelnījuši :

Niks Sveķis (Ērģemes pamatskola),

Laura Zalužinska, Diana Libruka, Diāna Lielmane (Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija),

Krista Aršanova (Kārķu pamatskola).

 

 

Informāciju sagatavoja: 

Valkas novada

Sākumskolas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja

Sarmīte Vilciņa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>