11.07.2017
Aicina bērnu nometne "Emociju virpulis laukos"

Jau 9. gadu pēc kārtas aicinām bērnus pie mums uz laukiem – Igaunijas pierobežā, Ērģemes pagastā, Valkas novadā viesu namā “Ausmas”!

 

Nometnes mērķis ir veicināt bērnu izpratni par dabu un norisēm tajā, iepazīstināt bērnus ar dzīvi laukos, attīstīt radošās un praktiskās iemaņas, izmantojot dabas sniegtos resursus; attīstīt bērnos mīlestību un rūpes pret dabu un dzīvniekiem, popularizēt aktīvu un ekoloģisku, dabai draudzīgu dzīvesveidu.

 

Nometnes laikā dzīvosim labiekārtotā viesu mājā, kas atrodas Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā. Iepazīsim dabu, norises tajā, mācīsimies dzīvot ekoloģiski un saskaņā ar dabu, iepazīsim lauku sētas iemītniekus un rūpēsimies par tiem.

 

Lietosim uzturā svaigus, ekoloģiskus dārzeņus un ogas, izzināsim procesus dabā, šķirosim, pētīsim cilvēku mijiedarbību ar dabu. Dosimies aizraujošos pārgājienos, kuros viesosimies pie interesantiem cilvēkiem; nakšņosim teltīs, darbosimies radošajās darbnīcās, iesim rotaļās, sportosim, attīstīsim savstarpējo komunikāciju un pašapkalpošanās prasmes. Vairosim prieku un pozitīvās emocijas, rīkosim svētkus un pavadīsim laiku aizraujoši.

 

Bērnu skaits nometnēs - no 16 līdz 20 bērniem un 3 darbinieki, piedāvājam atvešanu un aizvešanu, ja nepieciešams. Ierašanās nometnēs līdz pl. 12:00. izbraukšana pēc pl.15:00.

 

Datumi:

 

Jūlijs

17.jūlijs – 23.jūlijs

Augusts

31.jūlijs – 11.augusts

 

Cenas:

7 dienu nometne 203 EUR + PVN (245 EUR)

10 dienu nometne 290 + PVN (350 EUR)

12 dienu nometne 348 + PVN (421 EUR)

 

Sīkākai informācijai – 29234102, 26550790, ilze.leicane@gmail.com

Nometņu vadīšanas apliecības Nr.RR000128

 

Nometnes programma un dienas kārtība

 

1.diena. IEPAZĪŠANĀS DIENA

Ierašanās līdz plkst.12.00, iekārtošanās, iepazīšanās un saliedēšanās, iekšējās kārtības noteikumi, nometnes atklāšana, karoga darināšana un svinīgais gājiens. Apkārtnes iepazīšana, pienākumu sadale, dzīvnieku sētas apmeklējums. Vakars ar vakara spēlēm. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

2.diena KOKU DIENA

Rīta rosme "Dzīvnieki mežā". Darbošanās dzīvnieku sētā. Fotoorientēšanās "Atpazīsti koku". Veidojam koku, fotosesija "Visi putni kokos". Darinām fotorāmīšus, un bildīti (izprintētu no fotosesijas) katrs liek rāmītī. Putnu darināšana un lidināšana. Izjādes ar zirgu, vakars pie ugunskura, putnu un kukaiņu skaņas. Īsfilma par kukaiņiem un putniem dabā. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

3.diena PĻAVAS, DĀRZA DIENA

Rīta rosme "Kukaiņi pļavā". Darbošanās dzīvnieku sētā. Ārstniecības augi, tējas vākšana, tējas garšošana. Atpazīstam dārzeņus un ogas. "Paši sev pavāri"- gatavojam salātus no pašu audzētiem dārzeņiem, kokteiļus no ogām. Ēdienu atlikumu šķirošana. Pirtsslotu siešana - ejam dabā. Iepazīšanās ar lauku pirti, viegla karsēšanās tajā, pēršanās ar pašu sietajām slotiņām. Pelde baseinā. Multfilma. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

4.diena ZIEMEĻVIDZEMES BIOSFĒRAS REZERVĀTS

Rīta rosme. Darbošanās dzīvnieku sētā. Pārgājiens. Tiekamies ar vietējiem lauksaimniekiem, iepazīstam saimniecības, vērojam dabu. Dažādi pārbaudījumi. Nakšņošana teltīs pie vietējā ezera. Nakts pārgājiens. Sarunas pie ugunskura. Lielās dārza spēles. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

5.diena ZIEMEĻVIDZEMES BIOSFĒRAS REZERVĀTS

Brokastis , rīta pelde, došanās uz viesu namu. Brīvais laiks. Spēļu diena. Lielās dārza spēles. Vakara aplis. Naktsmiers

 

6.diena RADOŠĀ DIENA

Rīta rosme "Mani mīļākie dzīvnieki". Darbošanās dzīvnieku sētā. Radošās darbnīcas - darinām sapņu ķērājus, kolāžu gatavošana no dabas materiāliem. Ekspedīcija pa apkārtni - apslēptās lādes meklēšana. Vakara spēles ārā. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

7.diena Sporta DIENA

Rīta rosme. Darbošanās dzīvnieku sētā. Sportošana laukos. Sporta dienas pasākums, darbošanās komandās, stafetes, uzdevumi, jautras izdarības. Apbalvošana. Mēmais šovs. Fotosesija. Pikniks Ēnu ballīte laukos. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

8.diena Zemes DIENA

Rīta rosme. Darbošanās dzīvnieku sētā. Keramikas darbnīca. Viesojās keramiķis, kas stāsta un māca kā rīkoties ar māliem. Picas cepšana, vakara filma. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

9.diena ŪDENS DIENA.

Rīta rosme. Brokastis, Darbošanās dzīvnieku sētā. Eksperimenti ar ūdeni. Pārgājiens uz ezeru, kugīšu veidošana no dažādiem materiāliem. Dzīvnieku vērošana ezerā. Zvejošana. Vakara spēles. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

10.diena Praktiskā DIENA

Rīta rosme. Brokastis, Darbošanās dzīvnieku sētā. Dažādu lauku darbu darīšana. Ogu lasīšana, ravēšana, siena vākšana. Dzīvnieku kopšana, Vakara aplis. Naktsmiers.

 

11.diena Teātra DIENA

Rīta rosme. Brokastis, Darbošanās dzīvnieku sētā. Iestudējam teātri. Vakara teātra izrāde vietējiem iedzīvotājiem. Vakara aplis. Naktsmiers.

 

12.diena ATVADĪŠANĀS DIENA

Rīta rosme. Gatavošanās radošo darbiņu izstādei. Teatrāls uzvedums, sagaidot vecākus. Izstādes apmeklējums kopā ar vecākiem. Lielās kūkas ēšana. Nometnes filmiņas skatīšanās "Mūsu nometnes spilgtie mirkļi un emocijas". Pārrunas "Kas man patika nometnē, ko jaunu iemācījos". Atvadu rotaļas kopā ar vecākiem. Piemiņas dāvaniņu izsniegšana bērniem. Gatavošanās mājupceļam. Došanās mājās.

 

NOMETNES DIENAS REŽĪMS

 
8.00-9.00 – mošanās, rīta tualete, guļamtelpu sakārtošana
9.00-9.15.  - rīta rosme
9.15.-10.00 - brokastis
10.00-10.40 – darbošanās dzīvnieku sētā
10.40-11.00 – rīta aplis, dienas plānojums un atbildīgo sadalījums
11.00-13.00 – radošās darbnīcas, pārgājieni, praktiskie uzdevumi
13.00-15.00 – pusdienas, brīvais laiks
15.00-17.00 - radošās darbnīcas, pārgājieni, praktiskie uzdevumi
17.00-17.30 – tējas pauze
17.30 – 19.00 - radošās darbnīcas, pārgājieni, praktiskie uzdevumi.
19.00- 20.00 – vakariņas
20.00-22.00 – vakara pasākums, vakara aplis, naksniņas, brīvais laiks, vakara tualete
22. 00 – naktsmiers

 

Pieteikties nometnei Šeit

 

Informācija pārpublicēta no 

http://www.ausmas.com/index.php?zoomzina=1801&title=Emociju+virpulis+laukos&lielbirka=10B%C4%93rnu+Nometnes 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>