11.05.2016
Valka/Valga paraksta sadarbības līgumu ar Kutaisi

Maija sākumā Valkas novada domes pašvaldības delegācija devās atbildes vizītē uz Gruzijas otru lielāko pilsētu Kutaisi. Vizītes mērķis - nostiprināt un attīstīt draudzīgu sadarbību starp Latviju un Gruziju, noslēgt sadarbības līgumu, kas paredz  apmaiņu un sadarbību tādās jomās kā lauksaimniecība, rūpniecība, būvniecība, pārtikas pārstrādes infrastruktūra, investīcijas, tūrisms un kultūra.

 

Vizītes laikā Kutaisī svinēja pilsētas dienas, kurā piedalījās arī līdzšinējās Kutaisi sadraudzības pilsētas. Svētku ietvaros Valka un Valga, svinīgā ceremonijā noslēdza oficiālus sadraudzības līgumus. Valkas pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis ir gandarīts par iegūtajiem kontaktiem ne tikai ar Gruziju, bet arī Ukrainu, Baltkrieviju, Izraēlu, Poliju, Slovēniju, Vāciju un Spāniju.

 

Viesošanās laikā Gruzija apliecināja savu laipnību un viesmīlību. Lai viesi iepazītu pilsētas tradīcijas, apkārtējās lauku pašvaldības bija izveidojušas īpašu programmu, kas pārsteidza ar dejām, dziesmām un galda kultūru. Savukārt Kutaisi bibliotēkā bija izveidota latviešu un igauņu grāmatu izstāde gruzīnu un krievu valodās.

 

 “Tuvākajā laikā tiks uzsākta sadarbība starp skolām. Ļoti ceram, ka šogad starptautiskajā futbola turnīrā “Valka/Valga” piedalīsies arī Gruzijas komandas. Viesojoties pašdarbību kolektīviem, ļausim izbaudīt citu valstu kultūru. Veidosim abpusēji interesantu un draudzīgu sadarbību,” uzsver V.A.Krauklis.

 

Informāciju sagatavoja Aira Vērse

 

Valka/Valga paraksta sadarbības līgumu Kutaisi
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.