08.10.2013
Valkas un Valgas pašvaldību pārstāvji tiekas ikmēneša sanāksmē

7.oktobrī ikmēneša sanāksmē tikās Valkas novada, Valgas pilsētas un Valgas apriņķa pašvaldību speciālisti, lai apmainītos ar jaunumiem, izvērtētu kopīgi paveikto un plānotu turpmāko sadarbību.
Šoreiz pašvaldību pārstāvji pārrunāja vizīti Imatrā un Svetogorskā, kur devās Dvīņu pilsētu asociācijas (City Twins Association) apmaiņas brauciena ietvaros. Šajās Somijas un Krievijas pierobežas pilsētās ir labi attīstīta infrastruktūra, abas pašvaldības sadarbojas ar privāto uzņēmēju sektoru, lai popularizētu abas pierobežas pilsētas kā izdevīgu vietu uzņēmējdarbībai. Savukārt Valkas/Valgas delegācija dalījās pieredzē, informējot par veiksmīgo sadarbību vietējā līmenī starp Igaunijas un Latvijas pierobežas pašvaldībām.
Tāpat pašvaldību pārstāvji apsprieda idejas kopīgiem projektu pieteikumiem jaunajā plānošanas periodā. Tika uzsvērtas pierobežas problēmas, par kurām būtu vairāk jārunā valstiskā līmenī gan Latvijā, gan Igaunijā.
Sanāksmes noslēgumā Valgas pilsētas mērs Kalev Härk informēja par Valgas Dzelzceļa stacijas atjaunošanas darbiem, kas drīz būs pabeigti. Mērs aicināja Valkas novada pašvaldības pārstāvjus uz svinīgo stacijas atklāšanu, laiku paziņojot nedaudz vēlāk. Savukārt Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis aicināja igauņu kolēģus apmeklēt Latvijas Nacionālās Operas mākslinieku koncertu Valkā 13. oktobrī plkst. 16:00 Valkas kultūras namā.
Nākamā tikšanās – 4. novembrī, Valkas novada domes sēžu zālē (Semināra ielā 9, Valkā).
Papildus informācija:
Latvijas – Igaunijas institūts
64781193, 29158517
Instituts[uz]valka[punkts]lv
lii-lei.blogspot.com

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.