08.09.2020
Valkas un Valgas iedzīvotāji varēs neievērot pašizolāciju, ja nebūs pārkāpuši abu vietvaru robežas

Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotāji varēs neievērot 14 dienu pašizolāciju Latvijā, ja viņi ikdienā šķērso robežu ar Igauniju un pārvietojas, nepārkāpjot abu vietvaru administratīvo teritoriju robežas, otrdien lēma valdība, ziņo nacionālā informācijas aģentūra LETA.

 

Ministru kabineta atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz attiecīgo izņēmumu gadījumā, ja Igaunija tiks iekļauta to valstu sarakstā, no kurām atgriežoties, ir jāievēro pašizolācija. 

 

14 dienu pašizolācija netiek attiecināta uz Valkas novadā un Valgas pagastā Igaunijā deklarētajiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas sauszemes robežu ar Igaunijas, ja viņi pārvietojas nepārkāpjot Valkas un Valgas pašvaldību administratīvās teritorijas robežas.

 

Tomēr, ja Valkas iedzīvotājs pēdējo 14 dienu laikā būs uzturējies kādā citā teritorijā Igaunijā, piemēram Tallinā, vai atradies kādā citā valstī attiecībā pret kuru jāievēro īpašie piesardzības un drošības pasākumi, viņam būs jāievēro pašizolācija. Tāpat pašizolācija būs jāievēro personām, kuras Valkā ieradīsies no citām Igaunijas teritorijām vai valstīm ar augstiem saslimstības rādītājiem.

 

 

Grozījumi arī paredz to, ka pašizolācijas noteikumi neattiecas uz personām, kuras Latvijas teritoriju šķērso tranzītā, kas nozīmē Latvijas teritorijas šķērsošanu 12 stundu laikā bez nakšņošanas Latvijas teritorijā.

 

 

Vairāk info: https://www.mk.gov.lv/lv/aktualitates/rasts-risinajums-situacijai-valka-un-valga-ja-igaunija-saslimsana-ar-covid-19-pieaugs

 

Avots: www.leta.lv

 
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.