26.07.2019
Valkas novada tūrisma uzņēmēji iepazīst tūrisma objektus novadā

23. jūlijā Valkas novada tūrisma speciālisti un uzņēmēji devās ekskursijā pa Valkas novadu, lai iepazītu novada interesantākos apskates objektus. Ekskursijas programma bija bagāta ar dažādiem apskates objektiem, un to organizēja Valkas novada tūrisma biroja Kooperācijas un lauku tūrisma speciāliste Sniedze Ragže.

 

Vispirms devāmies uz Valkas pagasta zemnieku saimniecību “Krastiņi”, kur ar saimniecības darbību un nākotnes plāniem mūs iepazīstināja Viesturs un Inese Lārmaņi. Z/s “Krastiņi” piederošajā teritorijā atrodama plaša savvaļas puķu daudzveidība, kuru augsti novērtē arī dabas pētnieki.

 

Kā nākamo galamērķi, ekskursijas rīkotāji bija izvēlējušies Zvārtavas pagasta Cirgaļu skatu torni. No 27 metru augstā torņa paveras iespaidīgs skats uz Gauju, tās līkumiem un apkārtējiem mežiem un pļavām.

 

Apciemojām arī viesu namu “Mednieki”, kura saimniece Vaira Biezā iepazīstināja mūs ar viesu nama kompleksu, kurā ietverta naktsmītne līdz 20 gultas vietām, sporta un rotaļu laukumi, lauku pirts un gleznaina atpūtas vieta pie Salaiņa ezera.

 

Tālāk devāmies uz Vijciema čiekurkalti, kas pašlaik ir viena no trim aktīvajām čiekurkaltēm Latvijā. Vijciema čiekurkalti apsaimnieko valsts akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži”, veiksmīgi apvienojot čiekurkaltes pamatdarbību vēsturisko vērtību saglabāšanu, jo Vijciema čiekurkalte darbojas arī kā muzejs. Čiekurkaltes pārzinis Ivars Palejs izrādīja 1895. gadā celto ēku ar 100 gadus vecājām oriģinālajām iekārtām un pastāstīja par čiekuru sēklu ieguves procesu.

 

Apciemojām S. Ragžes zemnieku saimniecību “Ziediņi”, kuras skaistais puķu dārzs ar 2000 rožu stādiem un citiem ziediem patiešām atbilst saimniecības nosaukumam, bet pēc tam apskatījām 1852.gadā celto Vijciema baznīcu, kura ir viena no astoņām baznīcām Latvijā ar īpašu koka dēlīšu apšuvumu.

 

Devāmies uz Vijciema pagasta Viesu namu “Bergervilla”, kur mūs uzņēma īpašnieki Agneta Kīta un Arnis Smiļģis. Viesu namā brauciena dalībniekiem tika piedāvātas pusdienas, ko sagādāja  SIA “Oļupe”. Viesu nams kļuvis ne tikai par populāru kāzu galamērķi un atpūtas vietu, bet arī par iecienītu vietu mūzikas mīļotājiem pateicoties īpašnieku organizētajiem “Sajūtu vakariem”.

 

Ceļā uz Valku aplūkojām arī latviešu etnogrāfisko sētu “Ielīcas”, kur tika uzņemta filma “Pūt Vējiņi”.  Valkas pilsētā devāmies izbraucienā ar sliežu velosipēdu un iepazināmies ar SIA “Ligumss” piedāvājumiem – kajaku nomu, pārvietojamo pirti un bērnu piepūšamajām atrakcijām. Kā pastāstīja SIA “Ligumss” īpašnieks Guntars Stalis – uzņēmums kajakus iznomā jau piekto gadu pēc kārtas, bet pārvietojamās pirts pakalpojumu - pirmo gadu un abi pakalpojumu kļuvuši ļoti iecienīti klientiem gan no tuvākas, gan tālākas apkārtnes.

 

Aplūkojām Ērģemes pagasta “Mūrbūdu sidra darītavu”, kur no vietējiem āboliem gatavo mājas sidru. Darītavas īpašnieks Krišjānis Putniņš pastāstīja par savu pieredzi un sidru ražošanas procesu, kā arī deva iespēju degustēt dažādu garšu sidrus.

 

Pēc tam apciemojām Rūtas Lūses dzimtas māju “Lejaskukri”, kur saimnieko jau 8. dzimtas paaudze. Iepazinām vairāk nekā 100 gadus senas koka mājas ar tikpat senām dzimtas vērtībām.

 

Dienas noslēgumā mūs uzņēma viesu nama "Ausmas" saimnieki Ilze un Aldis Leicāni, kas dalījās savā pieredzē par ēkas atjaunošanas darbiem, kas izdevušies pateicoties Eiropas fondu atbalstiem.  Viesu namā bieži tiek rīkotas bērnu nometnes un arī mūsu vizītes laikā apkārt valdīja dzīvespriecīga kņada.

 

Liels paldies ekskursijas organizatoriem – Sniedzei Ragžei un Valkas novada Tūrisma un Informācijas biroja darbiniecēm par iespēju iepazīt Valkas novada interesantās apskates vietas.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Ivo Leitis

 

Valkas novada tūrisma uzņēmēji iepazīst tūrisma objektus novadā (I.Leitis)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.