10.05.2018
Valkas novada pašvaldības delegācijas vizīte Kutaisi, Gruzijā

Maija sākumā Valkas novada domes un Valgas pagasta vadības delegācijas viesojās Kutaisi, Gruzijā, lai tiktos ar pilsētas vadību, pārrunātu aktualitātes pašvaldībās, kā arī apmeklētu pilsētas dienu pasākumus. Novada domes delegāciju pārstāvēja tās vadītājs Vents Armands Krauklis ar kundzi, kā arī domes sekretariāta vadītāja Inguna Medne.

 

“Pirmkārt, Valkas un Valgas delegācijai bija jāizrāda cieņa pilsētai tās svētkos. Kutaisi ir Gruzijas otra lielākā pilsēta, tāpēc tās draudzība ar Valkas novada pašvaldību ir īpašs notikums”, stāsta V.A.Krauklis. “Otrkārt, pilsētai ir ievēlēts jauns mērs, tāpēc bija svarīgi iepazīties klātienē, jo veiksmīgas sadarbības pamatā ir personīgais kontakts”.

 

Sadarbības līgums starp Valkas novada pašvaldību un Kutaisi tika noslēgts 2016.gada 3.maijā, Gruzijā. Abas pašvaldības vienojās sadarboties lauksaimniecības, ēdiena ražošanas, ieguves rūpniecības, infrastruktūras būvniecības, investīciju, tūrisma un kultūras jomās.

 

Vizītes laikā pašvaldība iepazinās ar vairāku pilsētu delegācijām, ar kurām plāno uzsākt sadarbību. Tāpat domes pārstāvji pabija Valgas sadraudzības pilsētā, kūrortpilsētā Kobuleti.

“Kobuleti pilsētas vadība ir ieinteresēta uzsākt sadarbību arī ar Valkas novada pašvaldību”, stāsta Valkas novada mērs. “Pilsētas galvenokārt sadarbotos izglītības un sporta jomā. Tā kā tagad ir tiešais reiss no Rīgas uz Kutaisi, un Kobuleti ir salīdzinoši tuvu – novada cilvēkiem tas varētu būt saistoši. Daudz interesantāk ir apmeklēt valsti, ja ir izveidojusies sadraudzība.”

 

Delegācija vizītes laikā tikās ar uzņēmējiem, kuri interesējās par iespēju šeit izplatīt savus produktus - gan vīnus, gan konservētos dārzeņus un augļus. “Potenciālie partneri būtu Valkā reģistrētā igauņu kompānija, kas attīsta zemo cenu veikalus “A1000 Market”. Protams, tas dotu labumu mūsu iedzīvotājiem, jo produktu apstrāde notiktu novadā, un tas radītu kādu jaunu darba vietu, kas, protams, vienmēr ir nozīmīgi”, stāsta domes vadītājs.

 

Delegācija vizītes laikā vēlreiz pārliecinājās par gruzīnu viesmīlību. “Pat svešā vietā ieejot, kad pasaki – ka esi no Latvijas vai Igaunijas, ir īpaša attieksme. Valkas un Valgas vadība vizītes laikā uzaicināja pieredzes vizītē arī Kutaisi delegāciju, kura dvīņu pilsētas solīja apmeklēt jau šajā gadā.”, tā – V.A.Krauklis.

 

Informāciju sagatavoja: Zane Brūvere - Kvēpa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.