21.06.2016
Valkai un Valgai būs kopēja akmens simbola skulptūra

Katru gadu kopīgajās Valkas/ Valgas Lielā labdarības robežtirgus sanāksmēs tiek diskutēts, kas būs tas, kam tiks tērēti tirgū saziedotie līdzekļi. Vienmēr grūtākais šajā uzdevumā ir bijis atrast objektu, kā arī piemērotāko tā risinājumu un atrašanās vietu, lai iepriecinātu abu pilsētu iedzīvotājus un viesus. Ikreiz, gan Valkas, gan Valgas pašvaldības iesniedz četrus līdz piecus ideju variantus un kopīgās diskusijās tiek izvērtēts labākais no tiem.

 

Šī gada ienākumi tika novirzīti akmens simbola – Valkas/ Valgas skulptūras izgatavošanai, kas atainos abu pilsētu kopīgo logo un devīzi. Tā būs kā apliecinājums draudzībai starp abām robežpilsētām, kā arī vēl viens jauns tūrisma apskates objekts, kur pilsētas viesiem iemūžināt atmiņas par apciemojumu dvīņu pilsētās.

 

Robežpilsētas simbols tiks veidots no dabīgā akmens, uz kura būs novietota cielava, veidota no nerūsējošā tērauda. Skulptūras autors ir akmens apstrādes meistars Aivars Kerliņš.  Tās atrašanās vieta būs Semināra/ Sepa ielas robežpārejas punktā-Igaunijas pusē.

 

Informāciju sagatavoja - Evija Smane, Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.