28.02.2014
Valka iebilst pret aprūpes nodaļas slēgšanu

Vakar, 27. februārī Vidzemes slimnīcas dalībnieku sapulcē Valkas novadam balsojot pret, bet Valmieras pilsētai – par, tika nolemts slēgt struktūrvienības „Vidzemes slimnīca Valkā” Aprūpes nodaļu ar šī gada 1.aprīli. Pamatojums – maz pacientu un līdz ar to lieli zaudējumi – 2013.gadā – 116 447 latu.
Valkas novada domes pārstāvis Vents Armands Krauklis savu nostāju – nepiekrist Aprūpes nodaļas slēgšanai pamato šādi:
„Pacientu skaits Valkā tiešām ir neliels un līdz ar to rodas zaudējumi, taču slēgšana ir vieglākais, vienkāršākais, bet ne pareizākais ceļš. Viens no pacientu trūkuma iemesliem ir tas, ka pēdējos gados aprūpes nodaļa ir strādājusi tikai sešus mēnešus, un tie pacienti, kuriem šie pakalpojumi ir regulāri vajadzīgi, izvēlējušies vietas, kas strādā visu gadu. Ja būtu pārliecība, ka aprūpes nodaļa strādās visu laiku – šie pacienti atgrieztos. Otrkārt, būtu jāceļ pakalpojumu kvalitāte un veidi.
Valka ir ideāla vieta pēcoperāciju rehabilitācijai, te varētu sniegt arī paleatīvo aprūpi kā Mazsalacā, ārstēt terapeitiskos pacientus, jo Valmierā itin bieži pacientus nav, kur likt. Jābūt vēlmei un izdomai. Diemžēl to nejūt. Katrā ziņā, pašvaldībā esam gatavi skatīt dažādus piedāvājumus, lai nodaļa nebūtu jāslēdz, nepieciešamības gadījumā ieguldot arī pašvaldības līdzekļus. Vēl jāpiebilst, ka pērn Vidzemes slimnīca strādāja ar vairāk nekā 700 tūkstošu latu lielu peļņu un uz šī fona aprūpes nodaļas nestie zaudējumi ir nelieli.”

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.