05.09.2013
Suņu un kaķu bezmaksas vakcinācija pret trakumsērgu

Informācijas avots: portāls Ziemeļlatvija, Inga Karpova

Vakcinācija pret trakumsērgu Valkā notiks:
Otrdien, 10.septembrī plkst.19.00 – pie Gaisa tilta

Pirmo reizi ar pašvaldības un labdarības organizācijas Dzīvnieku SOS „Sāra” atbalstu Valkā notiks suņu un kaķu bezmaksas vakcinācija pret trakumsērgu. To veiks Valkā praktizējošā veterinārārste un Dzīvnieku SOS „Sāra” valdes priekšsēdētāja Ingrīda Vilne. Viņa aicina mājdzīvnieku īpašniekus, kuriem atļauj materiālā situācija, ziedot kādu summu – kaut vai 50 santīmus, lai turpmāk varētu palīdzēt nelaimē un bez mājām palikušiem dzīvniekiem. Plānots, ka bezmaksas vakcinācija notiks arī novada pagastos, bet par tās vietu un laiku informācija vēl būs.

I.Vilne informē, ka saistībā ar Ministru kabineta aprīlī pieņemtajiem likuma grozījumiem turpmāk vakcinācija pret trakumsērgu nebūs jāveic katru gadu, bet gan katru otro vai trešo gadu. Veterinārārste skaidro, ka vakcinācijas laiks būs atkarīgs no vakcīnas ražotāja. I.Vilne iesaka, – lai nodrošinātu pret trakumsērgu uzņēmīgo dzīvnieku imunitāti, jaundzimušo dzīvnieku pirmā vakcinācija jāveic ne vēlāk kā trīs līdz sešu mēnešu vecumā.

Ja suns, kaķis vai mājas sesks nebūs vakcinēts pret trakumsērgu vai arī tā būs nokavēta un dzīvniekam konstatēs aizdomas par inficēšanos vai saslimšanu ar šo bīstamo slimību (piemēram, dzīvnieks sakož citu dzīvnieku vai cilvēku), tad atbilstoši noteikumiem pilnvarotam veterinārārstam ir tiesības eitanazēt šo nevakcinēto mājdzīvnieku un nosūtīt paraugu laboratoriskai izmeklēšanai trakumsērgas diagnozes noteikšanai. Savukārt dzīvnieka īpašniekam vai turētājam būs jāsedz visi cietušās personas, Pārtikas un veterinārā dienesta un laboratoriskās izmeklēšanas izdevumi.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.