27.04.2016
Plāno kopīgas iniciatīvas un īpašus pilotprojektus Valkas pilsētvides attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai

Latvijas Energoefektivitātes asociācija sadarbosies ar Valkas novadu - plānotas kopīgas iniciatīvas un  īpaši pilotprojekti Valkas pilsētvides attīstībai un dzīves kvalitātes uzlabošanai.                 

 

Latvijas Energoefektivitātes asociācijas  (LATEA) un Valkas novada pašvaldības vienošanās par sadarbību ir būtisks solis Ziemeļvidzemes reģiona attīstībai energoefektivitātes un saistītajās jomās. Kā uzsver LATEA valdes loceklis un šī projekta direktors Māris Sproga, sadarbībai iedvesmojis Austrijas pilsētas Gisingas (Güssing) modelis, kas no nomaļas pašvaldības Ungārijas robežas tuvumā kļuvusi par piemēru reālai zaļās enerģijas dzīvotspējai, radot darbavietas un  nodrošinot pilsētas attīstību un atpazīstamību. Arī Valka piesaistīja uzmanību kā robežpilsēta ar unikālu situāciju, iespējām pārrobežu sadarbībai un skaidru pilsētas un novada attīstības vīziju.

 

Savukārt Valkas novada pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis norāda, ka sadarbība ar LATEA ļaus piesaistīt labākos nozares ekspertus, nodrošināt pienācīgu kvalitāti un izmantot LATEA platformas iespējas Valkas attīstībai- gan jaunu un inovatīvu energoefektivitātes finansējuma modeļu jomā, gan būvniecības un renovāciju jautājumos, gan arī atjaunojamo energoresursu iespēju izmantošanā. V.A. Krauklis uzsver, ka Valka ir vienīgā no visām Latvijas pilsētām, kas parakstījusi Pilsētu mēru pakta  (The Covenant of Mayors) ietvaros izveidoto jauno iniciatīvu “ Mayors Adapt”. Valkas pašvaldības vadītājs akcentē, ka tas ne tikai nodrošina atbalstu pilsētas aktivitātēm klimata un enerģijas jomā, bet arī sadarbības partneru tīklu Eiropas Savienībā.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.