27.04.2016
Pēc labās prakses uz Gulbeni!

26.aprīlī uz Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” devās Valkas pašvaldības pārstāvji: priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš, izpilddirektors Aivars Cekuls un Tūrisma informācijas biroja vadītāja Inga Jaunzeme – Grīnvalde. Apmeklējuma mērķis -  iepazīties ar vērtīgo pieredzi un priekšrocībām, ko sniedz aģentūras statuss tūrisma struktūrvienībai.

 

Gulbenes GTKMC šogad aprit 5 gadi un sasniegumu ir daudz, tajā skaitā augstais apbalvojums par 2014.g. labākā tūrisma produkta izveidi. Aģentūras vadītāja Iveta Kovtuņenko informēja par priekšrocībām, ko dod aģentūras statuss – dažādās pakalpojumu iespējas gan tūristiem, gan vietējiem, iespējas popularizēt vietējo mājražotāju, ražotāju un uzņēmumu produkciju, izveidot oriģinālus vietējos maršrutus un organizēt tūristu grupas utt., kā arī par tiem “grābekļiem’, no kuriem ir iespējas izvairīties, organizējot darbu, mainot iestādes statusu. GTKMC aprēķinājuši, ka katrs tūrists gan tiešā, gan netiešā veidā atstāj pašvaldības uzņēmumiem (viesmīlības, tirdzniecības, atpūtas un izklaides uzņēmumiem) vidēji 15 - 40 eiro dienā.

 

Pēc GTKMC apmeklējuma valcēnieši secināja, ka ļoti vērtīgs ir vides digitālais informācijas stends, kas lieliski kalpo ikvienam interesentam naktsmītņu, apskates objektu, ēdināšanas iestāžu, kultūras pasākumu informācijas iegūšanai on line 24/7.

 

Iveta Kovtuņenko pastāstīja Valkas pārstāvjiem par dažādiem jauniem tūrisma un kooperācijas projektiem, kas stimulē ekonomiku un uzrāda aktīvu vietējo iedzīvotāju pirktspēju. Tāpat katru trešo mēneša nedēļu tiek organizēti “zaļie tirdziņi’, kuros vidēji piedalās 120-180 tirgotāji no dažādām Latvijas vietām (jo īpaši no Jelgavas, Zemgales, Siguldas utt.) un to skaits vien papildinās un tirdziņu popularitāte pieaug.

 

Inga Jaunzeme - Grīnvalde
Valkas Tūrisma informācijas biroja vadītāja
Rīgas iela 22, Valka, LV-4701
Tālr. +37164725522, +37126446602
E-mail: tib[uz]valka[punkts]lv
inga[punkts]jaunzeme[uz]valka[punkts]lv
https://www.visit.valka.lv
https://twitter.com/VisitValka
https://www.facebook.com/ValkaValga

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.