15.04.2016
Pašvaldība ar līdzfinansējumu atbalsta novada uzņēmējus

Foto - Aivars Viļumsons

 

Šogad Valkas novada dome ar līdzfinansējumu uzsāk atbalstīt novadā reģistrēto mazo un vidējo uzņēmumu projektus uzņēmējdarbības attīstībai. Grantu programmas “Attīsti uzņēmējdarbību Valkas novadā!” 1.kārtā pašvaldība atbalstīja 4 iesniegtos projektus. Viens no tiem jau realizēts Vijciema pagastā, kur SIA “Cellīši un partneri” ar Grantu programmas līdzfinansējuma atbalstu iegādājās malu līmēšanas instrumentu, moduļa malu frēzi, paplašinot mēbeļu izgatavošanas pakalpojumu klāstu un radot jaunu darba vietu galdniecībā.

 

Šodien, 15.aprīlī plkst.12.00  tiek atklāts otrs realizētais projekts - šūšanas salons “Šūšanas un stila darbnīca” Raiņa ielā 6, Valkā. Ar pašvaldības līdzfinansējuma atbalstu iekārtotas salona telpas, iegādāts inventārs. Jaunā salona īpašniece, māksliniece Skaira Jansone stāsta: “Esmu pateicīga Valkas novada domei par šo atbalsta programmu, jo tagad varu darboties daudz plašāk un aicināt uz darbnīcu gan Valkas novada, gan Igaunijas puses iedzīvotājus. Kopā veidosim stilu un radīsim jaunus tērpus!” Ar programmas atbalstu ir radīta arī jauna darba vieta.

 

Grantu programmas 1.kārtā pašvaldība ar līdzfinansējumu atbalstīja arī divu jaunu tūrisma objektu izveidi novadā – viens no tiem Kārķu pagastā, kur Z/S Rozēni piedāvās jaunu tūrisma produktu – Veckārķu muižas leduspagraba apskati, otrs Ērģemes pagastā, kur tiks sakārtota Omuļu skolas teritorija, iegādāts ponijs lauku tūrisma attīstībai.  

 

Vēl šodien uzņēmēji var iesniegt projektu pieteikumus Grantu programmas 2.kārtā. Līdzfinansējumam var pieteikties ikviens uzņēmums un fiziska persona ar projektiem, kas paredz jaunu darba vietu radīšanu novadā, jaunu produktu, pakalpojumu veidošanu. Maksimālā pašvaldības līdzfinansējuma summa projektam ir EUR 1500.

 

Informāciju sagatavoja Gundega Veinberga

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.