10.05.2018
Par Ungārijas ceriņu un kastaņu pārstādīšanu Tirgus un Rīgas ielās

Valkas novada domes Pilsētas teritorijas un apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi informē, ka šobrīd pilsētā ir pārstādīti Ungārijas ceriņi un kastaņas, kas auga pie autoostas. Ceriņi ir pārstādīti Tirgus ielā, savukārt kastaņas rotā Rīgas ielu.

“Pārstādīšanas darbus veicām, jo jau šajā gadā pašvaldība uzsāks īstenot projektu „Valgas – Valkas Dvīņu pilsētas centra attīstība””, skaidro I.Vehi.

Kā ziņots iepriekš, Valkas novada dome un Valgas pilsētas valde 2016.gadā rīkoja starptautisku arhitektūras konkursu “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija”. Konkursa mērķis bija atrast labāko un piemērotāko risinājumu kopīgai pilsētas teritorijai abpus Latvijas un Igaunijas robežai un gājēju ielai.

Projekta īstenošanas gaitā ievērojami mainīsies arī apkārtne un teritorija, kā arī tās plānojums. Ir skaidrs, ka teritorija bez zaļumiem nepaliks.

Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas būvprojektu izstrādās arhitektu birojs no Spānijas “In Project Studio Barcelona SPC”.

 “Valgas – Valkas dvīņu pilsētas centra teritorijas un gājēju ielas koncepcija” konkursa uzvarētāja piedāvājuma skices iespējams aplūkot šeit:

http://valka.lv/lv/valkas-novads-1/uznemejiem/starptautiska-arhitekturas-konkursa-uzvaretajs

 

Informāciju sagatavoja: Zane Brūvere -Kvēpa

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.